Strona główna Sporty Co Antrim Shield: Crues wygrywa z Bluesem w miarę postępów Larne, Glens...

Co Antrim Shield: Crues wygrywa z Bluesem w miarę postępów Larne, Glens i Ballymena

9
0

Dublet Jarlatha O’Rourke’a pomógł Crusaders odnieść zwycięstwo 3:2 nad Linfield w ćwierćfinale Co Antrim Shield.

Harry Franklin głową otworzył bramkę dla gospodarzy Seaview, a bramki dla Linfielda zdobyli Chris Shields i Liam Burns.

Paul O’Neill strzelił wszystkie cztery gole dla Larne w drugiej połowie, a obrońcy kontynuowali walkę o piąty z rzędu sukces Shield, wygrywając 4:0 z Newington na Inver Park.

Jay Donnelly i Jordan Jenkins strzelili gola w wygranym u siebie 2:0 Glentoran z Carrick Rangers.

Aaron Jarvis strzelił jedynego gola, a drużyna Ballymena United, która nadawała tempo Premiership, pokonała Cliftonville 1:0 na stadionie Solitude.

Zespół Crusaders rozpoczął mecz znakomicie, gdy już po dwóch minutach Franklin wrócił do domu po dośrodkowaniu Rossa Clarke’a.

O’Rourke podwyższył prowadzenie w 38 minucie, strzelając do siatki Blues z krawędzi pola karnego.

Linfield oddał jedną bramkę na 14 minut przed końcem, gdy Shields nie popełnił błędu po rzucie karnym po faulu Jimmy’ego Callachera na Matthew Fitzpatricku.