Strona główna Sporty Cincinnati Open: Aryna Sabalenka pokonała Jessicę Pegulę i zdobyła pierwszy tytuł od...

Cincinnati Open: Aryna Sabalenka pokonała Jessicę Pegulę i zdobyła pierwszy tytuł od Australian Open

20
0

Aryna Sabalenka zdobyła swój pierwszy tytuł od styczniowego Australian Open, pokonując Jessicę Pegulę w finale Cincinnati Open.

Białorusinka potrzebowała 76 minut, aby zakończyć zwycięstwo 6:3, 7:5 i zdobyć piętnasty tytuł w swojej karierze i szósty na poziomie WTA 1000.

Wynik ten zakończył passę dziewięciu zwycięstw American Peguli, która w zeszłym tygodniu obroniła tytuł Canadian Open.

„To trofeum wiele dla mnie znaczy, to naprawdę duże osiągnięcie, zwłaszcza po kontuzji i obawie przed ponowną kontuzją” – powiedziała Sabalenka, która opuściła Wimbledon z powodu kontuzji barku, w wywiadzie na korcie transmitowanym przez Sky Sports.

„Mój zespół zrobił wszystko, co w jego mocy, abym czuł się tak dobrze, jak tylko mógł i jestem z siebie dumny, że udało mi się poradzić sobie z tymi wszystkimi emocjami”.

Sabalenka, która zastąpi Coco Gauff jako nowy numer dwa na świecie, przetrwała pierwszego seta po przerwie w czwartym gemie.

Doznała lekkiego załamania podczas serwowania o tytuł przy stanie 5-4 w drugim secie, gdy Pegula z szóstego rozstawienia wróciła na poziom.

Jednak dwukrotny mistrz Wielkiego Szlema wyzdrowiał, wcześniej uderzając ponownie, zaserwował zwycięstwo i posyłał całusy publiczności podczas świętowania.

26-latka, która w półfinale pokonała numer jeden świata Igę Świątek, wróci do gry podczas rozpoczynającego się 26 sierpnia US Open.