Strona główna Polityka Chiński sąd podtrzymuje orzeczenie wobec niezamężnej kobiety, która pozwała szpital za prawo...

Chiński sąd podtrzymuje orzeczenie wobec niezamężnej kobiety, która pozwała szpital za prawo do zamrożenia jej jajeczek

62
0



BANGKOK – Sąd w Pekinie orzekł, że niezamężna Chinka ma prawo do zamrażania komórek jajowych, kończąc trwającą sześć lat walkę o usługi reprodukcyjne, która przyciągnęła uwagę całego kraju.

We wtorek średni sąd ludowy w Chaoyang podtrzymał orzeczenie, stwierdzając, że szpital nie naruszył praw Teresy Xu, odmawiając jej dostępu do usług zamrażania jaj.

36-letni Xu ogłosił wyrok w środę. „To nie wykracza poza moje oczekiwania” – powiedziała do widzów oglądających transmisję na żywo. „W końcu mamy koniec i odpowiedź przez te wszystkie lata”.

Xu po raz pierwszy trafiła do szpitala jako 30-latka w 2018 roku z pytaniem, czy może zamrozić swoje jaja. Odbyła wstępną konsultację, ale powiedziano jej, że nie może poddać się zabiegowi, gdy lekarz dowiedział się, że nie jest mężatką.

W Chinach przepisy szpitalne wymagają, aby kobieta wyszła za mąż w celu zamrożenia komórek jajowych.

„Lekarz ciągle próbował mnie przekonać: «Powinieneś teraz mieć dziecko»” – powiedziała Xu w 2019 r. „Powiedziała: «Twoja kariera może się rozwijać w każdej chwili, ale później trudniej jest mieć dziecko»”.

Lekarz był miły, stwierdziła, ale to doświadczenie wywołało u niej złość. „Szukałem profesjonalnej usługi, ale zamiast tego dostałem tę poradę życiową.”

Xu rozważał alternatywne sposoby, takie jak zamrażanie jaj za granicą, ale stwierdził, że koszty są zbyt wysokie. Tymczasem w 2019 r. podejmowano wiele prób, aby sąd uwzględnił jej sprawę. Proces został opóźniony ze względu na pandemię.

Pośredni Sąd Ludowy w Chaoyang stwierdził w wyroku z 2022 r., że szpital nie naruszył jej praw, odmawiając jej dostępu do zamrożenia jaj. Xu postanowił złożyć apelację.

Xu stwierdziła, że ​​wie, że ma małe szanse na sukces, ale chciała to kontynuować ze względu na potencjalny wpływ społeczny.

Zauważyła, że ​​mimo wyroku wydano pozytywny wydźwięk wyroku: „W miarę dostosowywania polityki naszego kraju w zakresie urodzeń odpowiednie przepisy i regulacje medyczne i zdrowotne, standardy diagnozowania i leczenia oraz standardy etyki lekarskiej również mogą się odpowiednio zmienić”.



Link źródłowy