Strona główna Sporty Chelsea 2:2 Wrexham: Christopher Nkunku i Lesley Ugochukwu remisują w pierwszym meczu...

Chelsea 2:2 Wrexham: Christopher Nkunku i Lesley Ugochukwu remisują w pierwszym meczu Enzo Maresca

45
0

Pomocnik Chelsea Lesley Ugochukwu oszczędził rumieńców trenerowi Enzo Maresce w jego pierwszym meczu w roli menadżera, wyrównując w końcówce meczu z League One Wrexham w Santa Clara w Kalifornii.

Ostre uderzenie Christophera Nkunku w pole karne otworzyło wynik w 35. minucie pierwszego meczu towarzyskiego Chelsea podczas przedsezonowego tournée po Stanach Zjednoczonych.

Jednak Wrexham objęło niespodziewane prowadzenie po tym, jak obie drużyny dokonały hurtowych zmian w przerwie, a bramki strzelili Luke Bolton i Jack Marriott po błędach w obronie.

Ugochukwu wyrównał w 82. minucie, a Wrexham zrobił wrażenie, dodając do sobotniego remisu 1:1 z Bournemouth na w połowie pustym stadionie Levi’s, stadionie drużyny San Francisco 49ers.

Mecz rozpoczął się w ożywionym stylu, a Levi Colwill i James McClean uniknęli czerwonych kartek po początkowej porażce.

Reece James trafił w słupek po podkręconym rzucie wolnym i wykonał serię niebezpiecznych rzutów rożnych w pierwszej połowie, gdy Chelsea prowadziła 1:0 do przerwy.

Jednak w drugiej połowie Ugochukwu nie udało się przeciąć dośrodkowania Seba Revana, które Bolton umieścił w dalekim słupku.

Błąd Josha Acheamponga spowodował, że Marriott wjechał na imponującą niską pozycję i dał Wrexham szokujące prowadzenie. Następnie Marriott zobaczył kolejną dobrą interwencję bramkarza Chelsea, Lucasa Bergstroma, z drugiej połowy.

Chelsea doprowadziła do wyrównania po sprytnym zagraniu zmienników Angelo Gabriela, Armando Broji i Ugochukwu, którzy odrobili swój wcześniejszy błąd, wykonując dobre uderzenie lewą nogą i wyrównując mecz.