Strona główna Sporty Bruno Fernandes: Sędzia nie słusznie wyrzucił pomocnika Manchesteru United, stwierdził panel

2
0

„Panel uznał również, że asystent był odpowiedzialny za podjęcie tej decyzji” – dodał.

Manchester United przegrał z Tottenhamem 1:0, gdy kapitan Fernandes został zwolniony w 42. minucie na Old Trafford.

Panel jednomyślnie poparł decyzję sędziego Jarreda Gilletta o przyznaniu Newcastle rzutu karnego przeciwko Manchesterowi City w sobotę w Premier League.

Stwierdzono, że bramkarz miejski Ederson nawiązał kontakt ze skrzydłowym Newcastle Anthonym Gordonem w 56. minucie.

Gordon strzelił gola z miejsca i zapewnił Newcastle punkt dzięki uprzejmości a Remis 1:1 na St James’ Park.

W panelu doszło do rozłamu, gdy rozważono decyzję Petera Bankesa o przyznaniu Chelsea rzutu karnego Wygrana 4:2 z Brighton tego samego dnia na Stamford Bridge.

Cole Palmer strzelił rzut karny po tym, jak napastnik Brighton, Georginio Rutter, został uznany za sfaulowany Jadon Sancho.

Większość 3-2 w panelu opowiedziała się za decyzją Bankesa na boisku, przy czym dwóch głosowało przeciwko uznaniu Ruttera za „prawnego do postawienia takiego stanowiska” i stwierdzeniu, że „wygląda to gorzej ze względu na zmniejszającą się różnicę”.

Panel jednomyślnie poparł sędziego Samuela Barrotta za niepokazanie drugiej żółtej kartki obrońcy Arsenalu Riccardo Calafiori podczas meczu Wygrana 4:2 z Leicester.

Calafiori dostał żółtą kartkę w 49. minucie, ale uniknął dalszej kary za wślizg na wypożyczonego z Leicester Facundo Buonanotte w 70. minucie.

„To nieostrożne wyzwanie, nie lekkomyślne, nie powstrzymuje obiecującego ataku, jak [Thomas] Partey tam jest” – napisano na panelu.