Strona główna Sporty Bruno Fernandes: Czerwona kartka kapitana Manchesteru United została unieważniona w wyniku odwołania

4
0

Kapitan Manchesteru United Bruno Fernandes uniknął zakazu po tym, jak klub skutecznie odwołał się od jego czerwonej kartki po niedzielnym przegranym z Tottenhamem.

30-latek otrzymał czerwoną kartkę za faul na pomocniku Spurs Jamesie Maddisonie i groziło mu zawieszenie na trzy mecze za poważny faul.

Jednakże Manchester United skutecznie argumentował, że decyzja o wyrzuceniu go z boiska była błędna i Fernandes będzie teraz dostępny podczas nadchodzących meczów swojej drużyny w Premier League z Aston Villą, Brentford i West Ham.

Podopieczni Erika ten Haga przegrywali 1:0, gdy Fernandes został wyrzucony z boiska i przegrał 3:0, trzecią porażkę ligową w sezonie.

Do zdarzenia doszło w 42. minucie na Old Trafford, kiedy Fernandes poślizgnął się i wystawił nogę, by złapać Maddisona w połowie goleni, gdy go mijał.

„Nigdy czerwona kartka – taki jest mój pogląd” – po meczu Fernandes powiedział BBC Match of the Day. „Zgadzam się, że jest to faul.

„Sędzia próbował mi powiedzieć, że według niego był to wyraźny kontakt z kolcami. Nie. Nie dotknąłem go kordami ani nawet stopą, to była moja kostka. To oczywisty faul.

„Jeśli chce dać mi żółtą kartkę, bo zaraz polecą na kontuar, to się zgodzę. Ale co więcej, nie. To nieprawda”.

Następny mecz United rozegra w czwartek z Porto w Lidze Europy, po czym w niedzielę powrócą do ligowych rozgrywek przeciwko Villi.