Strona główna Polityka Broniąca tytułu mistrzyni US Open Coco Gauff przegrywa w czwartej rundzie z...

Broniąca tytułu mistrzyni US Open Coco Gauff przegrywa w czwartej rundzie z Emmą Navarro

19
0

Obrończyni tytułu Coco Gauff przegrała w czwartej rundzie US Open z Emmą Navarro 6:3, 4:6, 6:3 w niedzielnym pojedynku ogólnoamerykańskim i nie była w stanie pokonać słabego występu, na który złożyło się więcej podwójnych błędów (19) niż zwycięzcy, 14.

Rozstawiona z numerem 3 Gauff wygrała 10 meczów z rzędu na Flushing Meadows, w tym rok temu zdobyła swój pierwszy tytuł Wielkiego Szlema.

Cztery z nich miały miejsce po tym, jak przegrała seta otwierającego – w tym w finale w 2023 r. i po zwycięstwie w trzeciej rundzie w piątek – ale 20-latka z Florydy tym razem nie była w stanie dokończyć powrotu. Stało się tak pomimo serii czterech meczów w połowie meczu, w których zdobyła 14 z 17 punktów, aby przejąć drugiego seta i dobrze rozpocząć trzeciego.

Po każdym z dwóch poprzednich konkursów w Nowym Jorku Gauff wracała na korty treningowe, aby popracować nad swoim serwisem. Nie pomogło to zbytnio w niedzielę, w której w każdym z trzech gemów popełniła trzy podwójne błędy, z czego dwa przegrała, przy stanie 1:1 w pierwszym secie i, co ważniejsze, w trzecim secie przy wyniku 1:0. Jedenaście z podwójnych błędów popełnionych miało miejsce tylko w ostatnim secie.

Emmę Navarro
W niedzielę Emma Navarro odda strzał w meczu przeciwko Coco Gauff. Matthew Stockman / Getty Images

Pomijając te problemy, Gauff zakończyła grę z 60 niewymuszonymi błędami – aż 29 po stronie forhendowej, co stanowi największą słabość jej gry. 23-letni Navarro, który w lipcu wyeliminował także Gauffa w czwartej rundzie Wimbledonu, w niedzielę był znacznie spokojniejszy i popełnił 35 niewymuszonych błędów.

Wynik ten jest następstwem zaskakującej porażki w trzeciej rundzie z broniącym tytułu mistrza mężczyzn Novakiem Djokoviciem w piątkowy wieczór, co oznacza, że ​​długotrwała susza, podczas której nikt nie zdobył tytułu mistrzowskiego z rzędu w Nowym Jorku, będzie kontynuowana. Ostatnią kobietą, która wygrała co najmniej dwa zwycięstwa z rzędu, była Serena Williams, która zdobyła trzy zwycięstwa w latach 2012–2014; ostatnim zawodnikiem był Roger Federer z pięcioma zawodnikami w latach 2004–2008.

Zwycięstwo na Wimbledonie nad Gauffem zapewniło Navarro, mistrzyni NCAA w grze pojedynczej 2021 z Uniwersytetu Wirginii, jej pierwszy występ w dużym ćwierćfinale. Jej druga walka odbędzie się we wtorek w Nowym Jorku przeciwko Pauli Badosa z numerem 26, zwyciężczyni 6:1, 6:2 z Wangiem Yafanem.