Strona główna Polityka Biden podpisuje ustawę obronną pomimo sprzeciwów wobec zakazu opieki zdrowotnej dla osób...

Biden podpisuje ustawę obronną pomimo sprzeciwów wobec zakazu opieki zdrowotnej dla osób transpłciowych dla dzieci wojskowych

21
0



WASZYNGTON – Prezydent Joe Bidena w poniedziałek podpisał ustawę a projekt ustawy o obronie która zezwala na znaczne podwyżki wynagrodzeń młodszym żołnierzom, ma na celu przeciwstawienie się rosnącej potędze Chin i zwiększa ogólne wydatki na wojsko do 895 miliardów dolarów pomimo jego sprzeciwu wobec usuwania języka z opisów leczenia osób transpłciowych w rodzinach wojskowych.

Biden powiedział, że jego administracja zdecydowanie sprzeciwia się temu przepisowi, ponieważ jest on skierowany do grupy opartej na tożsamości płciowej i „ingeruje w rolę rodziców w ustalaniu najlepszej opieki dla ich dzieci”. Powiedział, że podważa to również zdolność armii składającej się wyłącznie z ochotników do rekrutacji i zatrzymywania talentów.

„Żaden członek służby nie powinien wybierać pomiędzy dostępem swojej rodziny do opieki zdrowotnej a powołaniem do służenia naszemu narodowi” – ​​stwierdził – oznajmił prezydent w oświadczeniu.

Senat przekazał projekt ustawy Bidenowi po przyjęciu go w zeszłym tygodniu większością głosów 85 do 14. W Izbie większość Demokratów głosowała przeciw ustawie po spikerze Izby Mike’a Johnsona nalegał na dodanie przepisu zakazującego opieki medycznej nad dziećmi transpłciowymi. Ustawodawstwo łatwo przeszedł w głosowaniu z 281-140.

Biden sprzeciwił się także innym sformułowaniom w ustawie zakazującym wykorzystywania pieniędzy przeznaczonych na transfer więźniów przetrzymywanych w Zatoce Guantanamo na Kubie do niektórych innych krajów i do Stanów Zjednoczonych. Namawiał Kongres do zniesienia tych ograniczeń.

Coroczna ustawa o zezwoleniach na obronę, która wyznacza politykę Pentagonu, przewiduje podwyżkę o 14,5% dla młodszych żołnierzy i o 4,5% dla pozostałych.

Ustawodawstwo kieruje również zasoby w stronę bardziej konfrontacyjnego podejścia do problemu Chinyw tym utworzenie funduszu, który mógłby zostać wykorzystany do wysłania zasobów wojskowych do Tajwanu w podobny sposób, w jaki Stany Zjednoczone wspierały Ukrainę. Inwestuje także w nowe technologie wojskowe, w tym sztuczną inteligencję, oraz wzmacnia amerykańską produkcję amunicji.

W ostatnich latach Stany Zjednoczone również podjęły działania mające na celu zakazanie wojsku zakupu chińskich produktów, a ustawa o obronności rozszerzyła to o zakazy dotyczące chińskich towarów, od czosnku w komisariatach wojskowych po technologię dronów.

Ustawodawstwo nadal musi być poparte pakietem wydatków.



Link źródłowy