Strona główna nauka/tech Białka roślinne mogą być kluczem do dłuższego życia

Białka roślinne mogą być kluczem do dłuższego życia

46
0


Roślinne burgery mięsne
Według dr Neala D. Barnarda białka roślinne wiążą się z niższą śmiertelnością i zmniejszonym ryzykiem chorób przewlekłych, a zatem zapewniają korzyści zdrowotne lepsze niż białka pochodzenia zwierzęcego.

Ostatnie badania pokazują, że rośliny mają wszystko, co niezbędne aminokwasyobalając utarte od dawna błędne przekonanie.

A New England Journal of Medicine list do redakcji Neala D. Barnarda, lekarza medycyny, opublikowana 1 sierpnia 2024 r., podkreśla znaczące korzyści zdrowotne wynikające ze stosowania białek roślinnych w porównaniu z białkami pochodzenia zwierzęcego. Wbrew powszechnemu błędnemu przekonaniu odkrycia dr Barnarda ujawniają, że rośliny dostarczają wszystkich niezbędnych aminokwasów — podstawowych składników białek. Spośród nich dziewięć jest niezbędnych, co oznacza, że ​​organizm ludzki nie jest w stanie ich samodzielnie syntetyzować; jednakże wszystkie są obecne w źródłach roślinnych.

„Ponadto białka roślinne wiążą się ze zmniejszoną śmiertelnością w porównaniu z białkami zwierzęcymi” – mówi dr Barnard, prezes Physicians Committee for Responsible Medicine, organizacji non-profit działającej na rzecz zdrowia publicznego i adiunkt medycyny na Uniwersytecie George’a Washingtona Szkoła Medycyny i Nauk o Zdrowiu w Waszyngtonie „A główne badanie Harvardu wykazało, że spożywanie białek roślinnych zamiast białka wołowego, drobiowego, ryb, produktów mlecznych lub jaj powoduje zmniejszenie śmiertelności”.

Względy żywieniowe w jedzeniu roślinnym

Osoby czerpiące dietę z diety roślinnej cieszą się zmniejszonym ryzykiem cukrzycy, otyłości, chorób serca i raka. Mimo to ludzie dalej każdy dieta powinna zwracać uwagę na ich zapotrzebowanie na witaminę B12 i inne składniki odżywcze.

List został opublikowany w odpowiedzi na m.in New England Journal of Medicine artykuł wprowadzający nową serię o żywieniu. „Wiele osób przechodzi obecnie na dietę roślinną, co poprawia ich odżywianie” – mówi dr Barnard.

Odniesienie: „Wytyczne dotyczące energii i makroskładników odżywczych w całym okresie życia” Stevena B. Heymsfielda i Sue A. Shapses, 10 kwietnia 2024 r., New England Journal of Medicine.
DOI: 10.1056/NEJMra2214275



Link źródłowy