Strona główna zdrowie Badania sugerują, że prawie połowa Brytyjczyków cierpi w milczeniu z powodu „karierowego...

Badania sugerują, że prawie połowa Brytyjczyków cierpi w milczeniu z powodu „karierowego FOMO”, ponieważ nie mają dość odwagi, aby odejść z pracy

52
0


Trawa nie zawsze jest bardziej zielona po drugiej stronie.

Nie powstrzymuje to jednak ogromnej liczby pracowników od żałowania decyzji o pozostaniu w pracy, jak wynika z ankiety.

Z badania wynika, że ​​dwóch na pięciu pracowników cierpi na FOMO w karierze zawodowej, czyli „strach przed tym, że coś przegapi”, po tym, jak odmówili rezygnacji ze stanowiska w poszukiwaniu lepszych możliwości.

Ogółem 43 procent dorosłych w Wielkiej Brytanii zgłosiło, że cierpi na stany lękowe po ominięciu „wielkiej szansy na karierę” ze względu na zbyt duże wahanie przed opuszczeniem obecnego stanowiska.

Ankieta przeprowadzona wśród 5000 pracowników ujawniła efekt domina dla rynku pracy, przy czym prawie dwie trzecie (64 procent) osób, które żałowały zmiany w przeszłości, obecnie jest bardziej niezdecydowane, jeśli chodzi o szukanie nowych możliwości.

Z nowego badania wynika, że ​​dwóch na pięciu Brytyjczyków cierpi na zawodowe FOMO (strach przed przegapieniem czegoś).

Z nowego badania wynika, że ​​dwóch na pięciu Brytyjczyków cierpi na zawodowe FOMO (strach przed przegapieniem czegoś).

Wśród powodów wahania się przed zmianą statku znajduje się poświęcenie równowagi między pracą a życiem prywatnym, utrata obecnego poziomu elastyczności i uczenie się nowych procesów gdzie indziej

Wśród powodów wahania się przed zmianą statku znajduje się poświęcenie równowagi między pracą a życiem prywatnym, utrata obecnego poziomu elastyczności i uczenie się nowych procesów gdzie indziej

STRACH PRZEGAPIENIA (FOMO)

Strach przed przegapieniem (FOMO) to unikalny termin wprowadzony w 2004 roku na określenie zjawiska obserwowanego na portalach społecznościowych.

FOMO obejmuje dwa procesy – po pierwsze, poczucie utraty pozytywnego doświadczenia, po którym następuje kompulsywne zachowanie mające na celu utrzymanie tych połączeń społecznych.

FOMO wiąże się z negatywnymi doświadczeniami życiowymi i uczuciami, a także problematycznym przywiązaniem do mediów społecznościowych.

Źródło: Gupta i in. (2021)

Do głównych powodów wahań pracowników zalicza się poświęcenie równowagi między pracą a życiem prywatnym (29 procent), utrata obecnego poziomu elastyczności (26 procent) i uporanie się z nowymi procesami gdzie indziej (18 procent).

Doug Rode z rekrutera Michaela Page’a, który zlecił badanie, powiedział: „Niepokojące jest to, że miliony brytyjskich pracowników żałują straconych możliwości kariery.

„Nerwowość związana ze zmianą pracy jest zrozumiała, ale nie pozwól, aby powstrzymywała Cię od rozwoju kariery, wyższych zarobków i bardziej satysfakcjonujących doświadczeń zawodowych.

„Tym, którzy rozważają przeprowadzkę, ale jeszcze nie podejmują w tym celu kroków, namawiam do podjęcia działań raczej wcześniej niż później.

„Nasze badania wskazują na zmianę sposobu myślenia, a wiele osób przygotowuje się do odważnych posunięć. Przewidywalność gospodarcza i popyt na nowe umiejętności budzą ponowne poczucie optymizmu.

„Na rynku panuje stłumiony popyt, ponieważ organizacje nie uzupełniały stanowisk w zeszłym roku, co może skutkować szerszym wyborem możliwości, które pojawią się na rynku w niezbyt odległej przyszłości.

„Kandydaci, którzy dzisiaj wykonali pracę przygotowawczą, odniosą korzyści i unikną straconych szans”.



Link źródłowy