Nowe badanie przeprowadzone przez Complexity Science Hub (CSH) analizując zachowania związane z czytaniem w Internecie wśród milionów firm na całym świecie, łączy ilość informacji, z których korzystają firmy, oraz związek tego zużycia z ich wielkością.
„Sposób, w jaki firmy konsumują informacje przypomina organizmy biologiczne. Pobierają, przekazują i przekształcają informacje, aby podejmować decyzje. Podobnie jak w przypadku organizmów, istnieją istotne różnice w wielkości. Większe firmy zazwyczaj konsumują informacje bardziej efektywnie, ale stoją przed poważnymi wyzwaniami w zakresie koordynacji, – mówi współautor Eddie Lee z CSH.
Zespół przeanalizował kompleksowy zbiór danych na temat nawyków czytelniczych w Internecie od pracowników milionów firm na całym świecie. Ten zbiór danych, obejmujący okres dwóch tygodni, obejmuje głównych wydawców, takich jak The Wall Street Journal, Bloomberg i Forbes, a także wyspecjalizowane serwisy, takie jak ITCentral Station i Questex.
„Po raz pierwszy ten zbiór danych został dogłębnie przeanalizowany ilościowo. Przyglądając się bliżej sposobowi, w jaki firmy wykorzystują informacje, odkryliśmy nowe i wcześniej niewidziane wzorce gospodarki opartej na wiedzy” – dodaje Lee.
Ekonomia skali
Gazeta, niedawno opublikowany W Otwarta nauka Towarzystwa Królewskiegopokazuje, że ilość informacji, z których korzystają firmy, wzrasta bardziej niż proporcjonalnie do ich wielkości. Sugeruje to „ekonomię skali” w konsumpcji wiadomości, gdzie większe firmy mają stosunkowo mniej kapitału, sprzedaży i mniej pracowników przy tej samej liczbie czytań w porównaniu z mniejszymi firmami. To fascynujący i jeszcze nieznany aspekt firm.
Duże firmy często stają przed wyzwaniami związanymi z koordynacją, co może skutkować powtarzalnym i zbędnym czytaniem. „Powyżej pewnego progu duże firmy czytają większą liczbę unikalnych wiadomości, co prowadzi do większej liczby zwolnień” – wyjaśnia Lee.
Ponadto, jak wynika z badania, duże firmy mają tendencję do gromadzenia szerszego zakresu zainteresowań czytelniczych, zamiast specjalizować się w nich. To odkrycie dodaje subtelności klasycznej koncepcji specjalizacji pracy, ponieważ wydaje się, że zwiększona specjalizacja nie zmniejsza zapotrzebowania na informacje.
Wyniki finansowe
„Pokazujemy również, że odchylenia od typowych trendów, szczególnie w zakresie nadmiernego czytania, są silnie skorelowane z wyższymi przyszłymi zwrotami i wycenami. Oznacza to, że firmy, które konsumują więcej informacji niż jest to typowe dla ich wielkości, zwykle osiągają lepsze wyniki finansowe” – dodaje Lee .
„Istnieją również dowody na to, że takie wzorce czytania są silnie powiązane z innowacyjnością firm oraz różnorodnością prowadzonej przez nie działalności gospodarczej” – dodaje współautor Alan Kwan z Uniwersytetu w Hongkongu.
„Pokazanie, że wyniki firmy są powiązane z konsumpcją informacji, jest bardzo ekscytujące” – ocenia Lee. „Odkrycia sugerują, że zrozumienie sposobu, w jaki firmy zarządzają informacjami, może zapewnić cenny wgląd w dynamikę ich działania i kondycję finansową”.
Więcej informacji:
Konsumpcja informacji a wielkość firmy, Otwarta nauka Towarzystwa Królewskiego (2024). DOI: 10.1098/rsos.240027. royalsocietypublishing.org/doi/10.1098/rsos.240027
Cytat: Firmy, które czytają więcej, osiągają lepsze wyniki: badacze analizują nawyki czytelnicze w Internecie wśród pracowników różnych firm na całym świecie (2024, 5 listopada) pobrano 5 listopada 2024 r. z https://phys.org/news/2024-11-firms-online-habits-employees -worldwide.html
Niniejszy dokument podlega prawom autorskim. Z wyjątkiem uczciwego obrotu w celach prywatnych studiów lub badań, żadna część nie może być powielana bez pisemnej zgody. Treść jest udostępniana wyłącznie w celach informacyjnych.