Strona główna Sporty Arsenal 1:1 Bournemouth: Po remisie Kanonierzy wygrywają 5:4 w rzutach karnych

Arsenal 1:1 Bournemouth: Po remisie Kanonierzy wygrywają 5:4 w rzutach karnych

36
0

Chociaż Arsenal jest bliski podpisania kontraktu za 34 miliony funtów za włoskiego obrońcę Riccardo Califioriego, Kanonierzy ponownie skupiają się na rozwoju młodzieży, chcąc zmniejszyć dystans do Manchesteru City po zajęciu z rzędu drugiego miejsca w Premier League.

Oznacza to, że postarają się poprawić standard zawodników trafiających do ich akademii i, co ważniejsze, regularność, z jaką wywierają wpływ na najwyższym poziomie.

Cztery z obecnego składu rozpoczęły mecz przeciwko Bournemouth i odniosły różny sukces.

Ethan Nwaneri skończył 17 lat dopiero w marcu, ale młodzieżowy reprezentant Anglii miał na tyle pewności siebie, że przedarł się z własnej połowy obok Marcosa Senesiego w efektownym biegu z własnej połowy i ostatecznie zagrał w Eddiego Nketiaha, który nie wykorzystał przewagi.

Ayden Heaven również ma 17 lat i wygląda na opanowanego, będąc sercem obrony Arsenalu. Jednak Heaven otrzymał lekcję na temat standardów wymaganych na najwyższym poziomie, gdy Solanke minął go, co wymagało od Heina genialnej reakcji, która uniemożliwiła napastnikowi Bournemouth, który w zeszłym sezonie strzelił 19 goli w Premier League.

Salah-Eddine Oulad M’hand to stosunkowo stary zawodnik w wieku 20 lat. Ma także za sobą sezon doświadczenia w pierwszym składzie z rodzinnej Holandii po okresie wypożyczenia w Den Bosch.

Stanowił zagrożenie na lewej stronie boiska, choć Nelson był bardziej przenikliwy, co Leicester City mogło zauważyć, biorąc pod uwagę, że Foxes chcą pozyskać 24-latka.