Strona główna Sporty Argentyna 6:0 Boliwia: Lionel Messi zdobywa hat-tricka w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata

4
0

Lionel Messi strzelił swojego dziesiątego hat-tricka w międzynarodowym meczu, gdy Argentyna pokonała Boliwię 6:0 w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata.

37-letni napastnik Interu Miami, który strzelił także dwa gole na stadionie Monumental w Buenos Aires, zrównał się z Cristiano Ronaldo z Portugalii pod względem liczby hat-tricków w międzynarodowej piłce nożnej mężczyzn.

Argentyna ma trzy punkty przewagi nad Kolumbią i jest na szczycie grupy kwalifikacyjnej Ameryki Południowej do Mistrzostw Świata 2026, pomimo porażki z Kolumbią we wrześniu i remisu z Wenezuelą w zeszłym tygodniu.

„Naprawdę miło jest tu przyjechać i poczuć sympatię ludzi. Porusza mnie, gdy wykrzykują moje imię” – powiedział Messi.

„To mnie napędza – cieszę się, że jestem szczęśliwy tam, gdzie jestem. Pomimo mojego wieku, kiedy tu jestem, czuję się jak dziecko, ponieważ dobrze czuję się w tym zespole. Tak długo, jak czuję się dobrze i mogę dalej występować tak, jak chcę , będę się tym nadal cieszyć.”

Messi, który wystąpił w reprezentacji Argentyny dopiero po raz drugi od czasu kontuzji na lipcowym Copa America, wykorzystał błąd defensywy i wyprowadził drużynę na prowadzenie po 19 minutach.

Ustawił Lautaro Martineza, a następnie Juliana Alvareza, zanim rezerwowy Thiago Almada podwyższył na 4:0.

Messi w ciągu dwóch minut później strzelił dwa gole, w drugiej pokonując dwóch obrońców i dopełniając hat-tricka trafiając w dolny róg.

Messi strzelił 112 goli w 189 meczach dla Argentyny, a w rozgrywkach międzynarodowych mężczyzn ustępuje jedynie Ronaldo, który ma 133 gole.