Strona główna Sporty Angel Gomes: Były pomocnik Man Utd w szpitalu po poważnym urazie głowy...

Angel Gomes: Były pomocnik Man Utd w szpitalu po poważnym urazie głowy podczas meczu z Lille

25
0

Pomocnik Lille Angel Gomes został przewieziony do szpitala po tym, jak doznał poważnej kontuzji głowy podczas meczu Ligue 1 z Reims.

Urodzony w Londynie były zawodnik Manchesteru United zderzył się z obrońcą Reims Amadou Kone, który następnie został wyrzucony z boiska za faul, w 11. minucie sobotniego meczu.

Gracze z Lille i Reims natychmiast wezwali personel medyczny, a koledzy z drużyny ułożyli rannego Gomesa w pozycji bocznej bocznej bocznej i utworzyli wokół niego krąg.

Obie grupy kibiców na Stade Auguste-Delaune śpiewały imię Gomesa, gdy go obsługiwano.

Do meczu doszło ze znacznym opóźnieniem, 23-latek otrzymał leczenie, po czym został przywiązany do noszy i zniesiony z boiska.

Lille oświadczyło w oświadczeniu na ich temat Konto X, zewnętrzny że Gomes „odzyskał przytomność i został przeniesiony do szpitala”.

Mecz wznowiono w 45. minucie, po 34 minutach doliczonych do końca pierwszej połowy.

Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Lille po bramkach Bafode Diakite i Jonathana Davida.

Manchester United wysłał wyraz wsparcia w mediach społecznościowych: „Przesyłamy miłość i siłę Andre Gomesowi, który został zabrany do szpitala po kolizji podczas gry w Lille. Myślimy o Tobie, Angel”.