Strona główna Sporty Alfie Hewett pokonany przez Tokito Odę w meczu o złoty medal Igrzysk...

Alfie Hewett pokonany przez Tokito Odę w meczu o złoty medal Igrzysk Paraolimpijskich w Paryżu 2024

17
0

Mimo całego swojego sukcesu, który obejmuje łącznie 30 tytułów Wielkiego Szlema w grze pojedynczej i podwójnej, Hewett zna uczucie rozdzierających serce porażek, a ta z pewnością będzie jedną z najtrudniejszych do zniesienia.

Na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio w 2021 roku on i jego partner w grze podwójnej Gordon Reid zalali się łzami, gdy zostali pokonani w meczu o złoty medal w grze podwójnej w dogrywce w ostatnim secie.

Hewett był jeszcze bliżej, ale Oda walczył i wygrał ostatnie cztery partie, zdobywając złoto po dwóch godzinach i 38 minutach dzięki serii zwycięzców, a Brytyjczyk zaserwował kolejny decydujący tie-break.

Tak epicka walka wydawała się mało prawdopodobna, ponieważ Hewett miał poważne problemy w pierwszym secie. Zaraz po pierwszym meczu musiał wezwać fizjoterapeutę i opuścić boisko w celu leczenia z powodu problemów z pachwiną.

Kiedy wrócił, był w stanie zdobyć tylko pięć z 22 punktów po własnym podaniu w secie, gdy dominował Oda.

Wydawało się, że dynamika meczu po raz pierwszy uległa zmianie w czwartym gemie drugiego seta, po epickim 26-punktowym meczu, w którym Hewett obronił piątego break pointa, pokonując wspaniałego zwycięzcę wokół słupka, co wywołało brawa Ody i kibiców. na ryku Chatriera.

Kiedy Hewett w końcu utrzymał wynik 2-2, odchylił się na krześle i wyrzucił ręce w górę, tak jak to zrobił w momencie, gdy w piątek zdobył wraz z Reidem złoto w grze podwójnej.

Następnie uzyskał zdecydowane przełamanie przy wyniku 4:4, gdy dach zamykał się w oczekiwaniu na spodziewany deszcz, i szybko wyrównał.

Na początku decydującej części Hewett i Oda zamienili się przerwami, a Brytyjczyk ponownie wyszedł na prowadzenie przy stanie 2:1 i utrzymał prowadzenie, dopóki stracony punkt meczowy nie osłabił go i nie przywrócił przeciwnika do życia.