Strona główna Sporty Cincinnati Open: Jannik Sinner pokonuje Alexandra Zvereva w thrillerze w trzech setach...

Cincinnati Open: Jannik Sinner pokonuje Alexandra Zvereva w thrillerze w trzech setach i dociera do finału

18
0

Numer jeden na świecie Jannik Sinner pokonał Alexandra Zvereva w thrillerze składającym się z trzech setów i dotarł do finału Cincinnati Open.

Najwyżej rozstawiony Sinner potrzebował trzech godzin i siedmiu minut, aby przypieczętować półfinałowe zwycięstwo 7-6 (11-9), 5-7 7-6 (7-4).

23-letni Włoch przegrał wszystkie cztery poprzednie mecze z Niemcem Zverevem, ale dzięki problemowi z biodrem udało mu się awansować do finału.

Sinner zmierzy się z Amerykanką Frances Tiafoe w poniedziałek około 23:00 czasu polskiego i będzie miał szansę na zdobycie piątego tytułu ATP w tym sezonie.

W drugim półfinale Tiafoe (26 l.) pokonała 15. rozstawionego Holgera Rune z Danii 4:6, 6:1, 7:6 (7:4).

Po wyczerpującym meczu z 27-letnim Zverevem, który został przerwany przez deszcz, Sinner powiedział, że nadal ma nad czym pracować, jeśli chodzi o swoją kondycję.

„Oczywiście muszę poprawić aspekt fizyczny, ponieważ jeśli chcę wygrać Wielkiego Szlema lub większy tytuł, z pewnością muszę być w lepszej formie” – powiedział.

„Ale starałem się pozostać na tym poziomie mentalnym, z czego jestem bardzo dumny – i zobaczymy, co będzie dalej [on Monday].”

Sinner zamierza zdobyć w tym roku swoje drugie duże mistrzostwo, gdy US Open rozpocznie się 26 sierpnia w Nowym Jorku.

Po przegraniu pierwszego seta w tie-breaku, Zverev wygrał drugiego seta, a w trzecim prowadził 5:4.

Jednak Sinner zebrał siły, aby wygrać trzy z kolejnych czterech gemów i wymusić kolejny tie-break, w którym w drodze do zwycięstwa dwukrotnie przełamał serwis numer cztery na świecie Zvereva.

„Czasami trzeba pobawić się przeczuciem. Myślę, że dzisiaj była to moja siła” – powiedział Sinner.

„Myślę, że to był dobry mecz dla nas obu. Serwował bardzo, bardzo dobrze, więc mogę być bardzo dumny”.