Strona główna Sporty Warrington Wolves 24:6 Leeds Rhinos: Hat-trick Matta Dufty’ego prowadzi Wolves do zwycięstwa

21
0

Warringtonowi zabrakło punktów potrzebnych do przejęcia pozycji Hull KR, które w niedzielę mogłoby odzyskać pierwsze miejsce w tabeli z Wigan, gdyby pokonało Katalończyków.

Porażka Leeds na Elland Road oznacza, że ​​nie wykorzystali szansy, aby zbliżyć się na dwa punkty do fazy play-off, a także wywarła wpływ na czwarte w tabeli St Helens, które w sobotę zostało pokonane przez lidera Wigan.

Bramka Williamsa, która była bliska syreny do przerwy, została zdobyta dzięki mocnemu wślizgowi Taia na Lachlana Millera, który wywłaszczył obrońcę Leeds.

Następnie The Wire prawidłowo odzyskał posiadanie piłki, podrywając Williamsa, aby wbiec z linii środkowej i po świetnej pierwszej połowie objąć ośmiopunktowe prowadzenie na przerwie.

Po przerwie bardziej prawdopodobne było, że dołączy do wyrównania Warrington. Kopnięcie Josha Drinkwatera trafił Matty’ego Ashtona, któremu jednak uderzył nacierający Fuisitu’a, który trafił do kosza za faul zawodowy.

Drużyna The Wire nie potrzebowała dużo czasu, aby przewaga się liczyła, gdy Dufty wdarł się w lukę w obronie Leeds i wylądował, ale Thewlisowi zabrakło statystów.

Leeds, które grało bez środkowego obrońcy Brodiego Crofta, który na początku tego tygodnia przyleciał do Australii na urlopie okolicznościowym, następnie zaczęło widzieć, jak gra wymyka im się z rąk, gdy genialna seria podań sprawiła, że ​​Dufty został podekscytowany przez Williamsa, aby przejść do drugiej próby .

Stawka była duża, a liczba obu drużyn została zredukowana do 12 po bójce, która wybuchła po tym, jak Tai w końcówce powalił Lisone, a sędzia Chris Kendall wyrzucił tę parę do kosza.

Na niecałe 10 minut przed końcem Rhinos w imponujący sposób strzelili gola, gdy Rhyse Martin fenomenalnie kopnął Momirovskiego, który gonił i uderzał w ziemię.

Jednak dotarcie Dufty’ego do mety w końcówce sezonu przypieczętowało zwycięstwo i poważnie utrudniło Leeds walkę o play-offy pod koniec sezonu.