Strona główna Sporty Medaliści igrzysk olimpijskich Team GB Paris 2024 według lokalizacji

Medaliści igrzysk olimpijskich Team GB Paris 2024 według lokalizacji

25
0

Getty Images Keely Hodgkinson trzyma w jednej ręce flagę Union Jack, a w drugiej koronę na głowie. Ma na sobie ciemnoniebieską kamizelkę z napisem „Wielka Brytania” i jej imieniem. Tłum za nią jest zamazany.Obrazy Getty’ego

Keely Hodgkinson świętuje zdobycie złotego medalu na 800 m

Zespół GB dodał do swoich tegorocznych igrzysk olimpijskich 65 medali, pokonując o jeden swój wynik w Tokio i tworząc chwile, które przejdą do historii igrzysk olimpijskich.

Ale skąd w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej wzięły się te wszystkie medale?

Zagłębiliśmy się w statystyki, aby dowiedzieć się, które kraje i regiony zdobyły w tym roku najwięcej medali oraz jakie dyscypliny sportowe zwyciężyły.

A zatem – które części Team GB zatriumfowały, a które miały trudności z wydostaniem się z bloków startowych?

Podobnie jak w przypadku naszych analiza medali Team GB zdobytych w latach 1896-2020postępowaliśmy zgodnie z oficjalnymi zasadami igrzysk olimpijskich, zgodnie z którymi medal drużynowy liczy się tylko raz.

Aby obliczyć sukces regionalny, podzieliliśmy medal według liczby członków drużyny. Zatem każda osoba biorąca udział w czteroosobowej sztafecie zdobywa 0,25 medalu dla swojego regionu.

Region lub naród każdego sportowca został określony na podstawie jego miejsca urodzenia.

Zyski kapitałowe

Historycznie rzecz biorąc, Londyn znajdował się na szczycie tabeli medali Team GB, a Paryż 2024 nie był wyjątkiem.

Region zdobył 1,58 złotych medali, 2,45 srebrnych i 4,86 ​​brązowych medali.

Ogólnie rzecz biorąc, drużyna GB zdobyła najmniejszą liczbę złotych medali od Aten w 2004 roku.

Jednak sportowcy np 19-letni wspinacz Toby Roberts I strzelec-pułapka Nathan Hales oznaczało, że sam Południowy Wschód zająłby 20. miejsce w oficjalnej tabeli medali olimpijskich z 3,41 złotem.

Robienie plusku

Zespół South West zdobył pierwszy artystyczny medal w pływaniu drużyny GB w duecie Izzy’ego Thorpe’a i Kate Shortman obaj pochodzą z Bristolu.

Duet, który pływa razem od dziewiątego roku życia, zdobył srebro w basenie.

W Szkocji Duncan Scott kontynuował swoją zwycięską ścieżkę.

Zdobył srebro w biegu indywidualnym na 200 m stylem zmiennym mężczyzn i był częścią złotego medalu 4×200 m stylem dowolnym mężczyzn, dzięki czemu jego łączny medal olimpijski wyniósł osiem, najwięcej wygranych przez dowolnego Szkota.

Getty Images Kate Shortman i Izzy Thorpe stoją uśmiechnięci, trzymając za sobą flagę Union Jack. Mają na sobie białe dresy i trzymają w górze srebrne medale.Obrazy Getty’ego

Kate Shortman i Izzy Thorpe zdobywają srebro w pływaniu artystycznym

West Midlands odniosło największy sukces w drużynie Wielkiej Brytanii, biorąc pod uwagę liczbę ludności, zdobywając 1,48 medalu na milion mieszkańców.

Wszystkie cztery medale kajakowe drużyny GB pochodzili z West Midlands, chociaż jest mało prawdopodobne, że sportowcy uczyli się swojego rzemiosła na kanałach Birmingham.

Sukces rowerowy

Wszystkie tegoroczne medale sportowców urodzonych w Walii pochodziły z kobiecych zawodów kolarskich.

Emmę Finucane zdobyła dwa brązy indywidualnie w kieranie kobiet i sprincie indywidualnym, a w biegu na dochodzenie kobiet, madison i sprincie drużynowym były członkinie walijskiej drużyny, które zdobyły medale w drużynowym biegu na dochodzenie kobiet.

Dwóch medalistów urodziło się w Irlandii Północnej, Rebecca Shorten i Hannah Scott.

Obie zdobyły medale w wioślarstwie – odpowiednio srebro w czwórce kobiet i złoto w czwórce kobiet.

Getty Images Emma Finucane siedzi na rowerze z uniesionymi rękami i macha do stojącej za nią publiczności fanów Team GB. Ma na sobie ciemnoniebieski kombinezon rowerowy Wielkiej Brytanii i biały kask założony na głowę.Obrazy Getty’ego

Emma Finucane świętuje po finale sprintu indywidualnego

Gwiazdy solowe

Z Północy przybyło kilka gwiazd, które podbiły serca fanów sportu. Strona Bryony’egoktóra wzniosła się do zwycięstwa w skokach na trampolinie kobiet, pochodzi z północnego zachodu, podobnie jak złota dziewczyna na 800 m Keely’ego Hodgkinsona.

W stosunkowo nowym sporcie, jakim jest freestyle BMX, Keirana Reilly’ego zabrał srebro do domu na północnym wschodzie.

Getty Images Bryony Page, ubrana w niebieski, błyszczący trykot, reaguje szokiem, z rękami uniesionymi do twarzy i ustami otwartymi ze zdziwienia. Stoi pomiędzy swoimi trenerami – dwoma klaszczącymi mężczyznami w białych koszulkach.Obrazy Getty’ego

Bryony Page reaguje na zdobycie złota

Getty Images Caden Cunningham stoi z szeroko rozpostartymi ramionami, w jednej ręce trzyma niebieski hełm. Uśmiecha się, ma na sobie cały biały kolor i niebieską kamizelkę z logo Paryża 2024. Tłum za nim jest zamazany.Obrazy Getty’ego

Caden Cunningham przed swoim meczem półfinałowym.

Inne sporty, w których drużyna GB zdobyła tylko jeden medal, to podnoszenie ciężarów, w którym urodził się w East Midlands Emily Campbell zdobyła brąz w kategorii kobiet do 81 kg i w boksie z Lewisa Richardsona ze Wschodu zdobywając brąz w kategorii 71 kg mężczyzn.

Wreszcie nie wszyscy medaliści Team GB urodzili się w Wielkiej Brytanii. Urodzona w Japonii Sky Brown mimo to zdobyła brązowy medal w skateboardingu kobiet zwichnięcie jej barku tydzień przed Paryżem 2024.