Strona główna Sporty Minjee Lee prowadzi w opóźnionym przez deszcz Women’s Scottish Open

Minjee Lee prowadzi w opóźnionym przez deszcz Women’s Scottish Open

26
0

Australijka Minjee Lee prowadzi w Women’s Scottish Open jednym strzałem po tym, jak pierwszego dnia przerwanego przez deszcz meczu w Dundonald Links zdobyła kartkę bez bogey z wynikiem 5 poniżej 67 punktów.

Mokra pogoda w Ayrshire doprowadziła do opóźnień, a na polu golfowym znajdowało się 42 golfistów, gdy gra została zawieszona wkrótce po godzinie 21:00 czasu BST.

Do tego czasu Lee wyprzedził Megan Khang ze Stanów Zjednoczonych i A-Lim Kim z Korei Południowej, które zajmują drugie miejsce.

Angielka Lily May Humphreys również ma wynik 4 poniżej, ale do chwili przerwania gry rozegrała zaledwie 12 dołków.

Dwunastu golfistów ma wynik dwa poniżej wyniku, w tym angielskie trio Bronte Law, Charley Hull i Georgia Hall, a szkocka Gemma Dryburgh rozpoczęła mecz z wynikiem 4 na 76.

Nowozelandka Lydia Ko, świeżo po zdobyciu w Paryżu złota i zdobyciu trzeciego medalu olimpijskiego od 2016 roku, uzyskała wynik 3 poniżej 69, w którym znalazło się pięć birdie.

Liderka Lee, dwukrotna mistrzyni wagi ciężkiej, która polowała na swoje pierwsze zwycięstwo w 2024 r., przegrała dwa razy poniżej, a następnie dodała birdie na 10., 14. i 18. miejscu, przy czym dwa ostatnie par piątki.

„Podoba mi się kreatywność Link Golf” – powiedział Lee. „Oczywiście dzisiaj wiał duży wiatr, więc gra wyglądała jak na prawdziwym polu golfowym.

„Gra nie sprawiała mi przyjemności. Jeśli wykonasz poprawnie zadanie, zostaniesz nagrodzony”.