Strona główna Sporty Nurkowanie na igrzyskach olimpijskich: Noah Williams zdobywa brąz na platformie 10 m

25
0

Brytyjczyk Noah Williams w oszałamiającym skoku w ostatniej rundzie zdobył brąz w biegu na 10 m mężczyzn z platformą i zdobył drugi medal Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Błędy rywali zapewniły Williamsowi miejsca na podium wchodząc do rundy finałowej, która zwyciężyła Srebro synchroniczne 10m z Tomem Daleyem na początku Igrzysk – wykonał cztery i pół salta w przód, co dało mu 94,35 punktów, co dało mu w sumie 497,35.

Cao Yuan obronił swój tytuł w przekonujący sposób (547,50), zapewniając Chinom czyste złoto w nurkowaniu, a srebro (507,65) zdobył Japończyk Rikuto Tamai.

Brytyjczyk Kyle Kothari w swoim debiucie na igrzyskach zajął 11. miejsce, wyprzedzając mistrza świata Yang Hao, który był w kiepskim stanie i zajął ostatnie miejsce w 12-osobowym finale.

Williams dopiero co dostał się do finału po słabym występie w półfinale, więc w każdej rundzie skakał jako pierwszy.

Oznaczało to, że po swoim genialnym ostatnim wysiłku musiał nerwowo czekać, czy wystarczy mu na medal.

Kiedy jednak rywale, w tym Meksykanin Randal Willars Valdez, nurkowali w chaotyczny sposób, wkrótce odkrył, że zdobędzie jedyny brytyjski medal w nurkowaniu indywidualnym na tych igrzyskach olimpijskich.

Były to już najbardziej udane igrzyska nurkowe w Wielkiej Brytanii, w których opuszczą Paryż z pięcioma medalami.