Strona główna Sporty Mistrzostwa w Rugby: Republika Południowej Afryki rozgromiła Australię w pierwszym meczu

31
0

Mistrzowie świata z Republiki Południowej Afryki zdobyli pięć przyłożeń, pokonując gospodarzy Australię 33:7 w pierwszym meczu tegorocznych mistrzostw w rugby.

Kurt-Lee Arendse strzelił dwie bramki w Brisbane, podczas gdy Republika Południowej Afryki wyrównała swoje największe zwycięstwo z Wallabies na australijskiej ziemi – zwycięstwo 38-12 w tym samym mieście w 2013 roku.

Próby Siyi Kolisiego, Thomasa du Toita i Arendse dały Republice Południowej Afryki prowadzenie 21:0 do przerwy, a w pierwszej połowie gra w składzie gospodarzy została zredukowana do 14 zawodników na 10 minut, kiedy Andrew Kellaway otrzymał żółtą kartkę za niebezpieczny wślizg.

Springboks powiększyli prowadzenie w drugiej połowie, gdy skrzydłowy Arendse podjął drugą próbę, a Kwagga Smith dwie minuty później dodał piątą bramkę dla RPA.

Wallabies poprawili się po przerwie, ale w ataku popełnili zbyt wiele błędów, co złagodziło presję, jaką udało im się wywrzeć na gościach.

Center Hunter Paisami dośrodkował dla gospodarzy na trzy minuty przed końcem po tym, jak Republika Południowej Afryki została zredukowana do 13 zawodników z powodu żółtych kartek dla prostytutki Malcolma Marxa i flankera Marco van Stadena.

„Powiedzieliśmy jako grupa, że ​​jest to dla nas ważny mecz do wygrania. Jestem dumny z chłopców” – powiedział kapitan Springboks Kolisi.

„Kiedy jesteś na szczycie, musisz upewnić się, że wykorzystasz swoje szanse, a my straciliśmy kilka autów z linii w kluczowych obszarach. To obszar, który musimy poprawić”.

Kapitan Allan Alaalatoa powiedział, że porażka była otrzeźwiająca dla Australii, która latem przyszłego roku będzie gospodarzem brytyjskich i irlandzkich Lions.

„Trzeba przyznać, że Republika Południowej Afryki pojawiła się i wywarła na nas presję. Przez większą część pierwszej połowy nie mieliśmy piłki” – powiedział Alaalatoa.

„To trudna nauka dla naszej grupy, ale musimy się ponownie zebrać i w przyszłym tygodniu ponownie pojechać do Perth”.

Zespoły spotkają się ponownie 17 sierpnia w Perth.