Strona główna Sporty Igrzyska Olimpijskie w Paryżu: Rhasidat Adeleke nie zdobyła medalu w biegu na...

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu: Rhasidat Adeleke nie zdobyła medalu w biegu na 400 m

36
0

Irlandka Rhasidat Adeleke o włos nie zdobyła medalu na swoich debiutanckich igrzyskach olimpijskich, po tym jak w finale biegu na 400 metrów zajęła czwarte miejsce.

Wyścig wygrała Marileidy Paulino z Dominikany, uzyskując rekord olimpijski 48,17 sekundy, a srebro Salwa Eid Naser z Bahrajnu.

Adeleke na ostatnim zakręcie wyszła jako trzecia, ale w biegu na metę została złapana przez Polkę Natalię Kaczmarek.

Irlandzkiemu sprinterowi do podium zabrakło zaledwie 0,3 sekundy.

Adeleke, która miała przełomowy rok, chciała zostać pierwszą irlandzką sportsmenką, która zdobyła medal na igrzyskach olimpijskich w lekkoatletyce, odkąd Sonia O’Sullivan zdobyła srebrny medal na Igrzyskach w Sydney w 2000 roku.

Istniały duże nadzieje, że Adeleke będzie w stanie spisać się na największym etapie w sporcie po najszybszym zakwalifikowaniu się w swojej eliminacji, a w półfinale była druga.

Dubliniczka spotkała się z najgłośniejszymi wiwatami, gdy weszła na tor na Stade de France, który na godzinę przed jej wyścigiem zalała ulewa.

Biegnąc z czwartego pasa, miała mocny start i po pierwszych 200 metrach była trzecia.

Utrzymała swoją pozycję na ostatnim zakręcie, ale Kaczmarek wbiegł na metę na 60 metrów przed metą i miał dość, aby odeprzeć Adeleke na linii.

Amber Anning prawie wyprzedziła Adeleke i zajęła czwartą pozycję, ale zawodniczka Team GB straciła zaledwie 0,01 sekundy.