Strona główna Sporty Daniel Wiffen: Mistrz olimpijski dumny po „pierwszym i ostatnim” maratonie na wodach...

Daniel Wiffen: Mistrz olimpijski dumny po „pierwszym i ostatnim” maratonie na wodach otwartych

37
0

Daniel Wiffen powiedział, że debiut w maratonie pływania na wodach otwartych na igrzyskach olimpijskich w Paryżu był „prawdopodobnie jedną z najgorszych rzeczy, jakie zrobiłem, ale także jedną z najlepszych”.

Po zdobyciu złota na 800 m stylem dowolnym i brązu na 1500 m na basenie pływaczka Team Ireland Wiffen ukończyła pierwszy wyścig na 10 km na wodach otwartych na godnej pochwały 18. pozycji w niecałe dwie godziny.

Wyścig odbył się nad Sekwaną, na tle Wieży Eiffla i Grand Palais.

Wiffen żartował, że będzie to jego „pierwszy i ostatni” maraton, ale był „naprawdę dumny” z ukończenia zawodów, które składały się z sześciu okrążeń na trasie o długości 1,6 km.

23-latek nie przeszedł żadnych dodatkowych treningów do pływania na wodach otwartych, ponieważ skoncentrował się na swoich obowiązkach na basenie, dzięki czemu został pierwszym od 36 lat mistrzem olimpijskim z Irlandii Północnej, zdobywając na początku igrzysk złoto w biegu na 800 metrów. .

Po odpadnięciu z czołówki Wiffen przyznał, że rozważał wycofanie się z wyścigu, ale dotarcie do końca „pokazało dużą siłę woli”.

„W basenie jest łatwo, gdy w finale bierze udział osiem osób, a tutaj jest około 30 osób.

„Do lidera stawki brakowało mi jakieś dwie minuty. Zastanawiałem się: «Czy naprawdę chcę ukończyć zawody?», ale musiałem to ukończyć i cieszę się, że mogę powiedzieć, że jestem pływakiem olimpijskim w wodach otwartych”.