Strona główna Sporty Koszykówka olimpijska: Steph Curry i LeBron James prowadzą USA do finału po...

Koszykówka olimpijska: Steph Curry i LeBron James prowadzą USA do finału po powrocie

28
0

Prawie każdą amerykańską drużynę olimpijską od igrzysk w 1992 roku porównywano do „Dream Teamu” kierowanego przez Michaela Jordana i żadna nie była nawet blisko.

Ta obsada pokolenia Z, w skład której wchodzi czterech zdobywców tytułu MVP sezonu zasadniczego NBA – James, Curry, Kevin Durant i Joel Embiid – 11 gwiazd NBA All-Star i siedmiu mistrzów NBA, nie pozostaje daleko w tyle.

Trener Steve Kerr – sam jeden z największych bossów w historii NBA – zastanawiał się, jak połączyć pięciu zawodników z 12-osobowego składu, z którego każdy mógłby być przyszłym Hall of Fame.

Przeciwko Serbii zajęło im trochę czasu, zanim indywidualiści zaczęli działać jako zespół, mając tylko Curry’ego i znajdując miejsce na jego charakterystyczne rzuty za trzy punkty, utrzymując ich na odległość kontaktu.

Jokic był na dobrej drodze, by przyćmić swoich amerykańskich przeciwników, odgrywając kluczową rolę, gdy Serbia, która prowadziła aż 17 punktami, zdusiła ich w dominującej pierwszej połowie.

Jednak gdy Stany Zjednoczone wróciły do ​​gry, Serbia załamała się.

W ostatniej kwarcie rzuty za trzy punkty Duranta i Embiida zaczęły odwracać losy meczu, zanim James szybko trafił do siatki i wyrównał wynik 84-84.

Curry trafił kolejnego zza łuku, gdy Amerykanie prowadzili na dwie minuty i 24 sekundy przed końcem meczu – po raz pierwszy od 45 sekund od rozpoczęcia meczu wyszli na prowadzenie.

Wiwatująca publiczność z najwyższej półki, w tym Simone Biles, Snoop Dogg i Travis Scott, zakończyła niezapomniane zwycięstwo i tańczyła, aby świętować na korcie.

Serbia była niezadowolona z niektórych decyzji sędziego w decydujących momentach, dając wyraz swoim odczuciom, krytykując sędziów, gdy schodzili z boiska.