Strona główna Sporty Nurkowanie olimpijskie: Jack Laugher i Jordan Houlden tracą medale

Nurkowanie olimpijskie: Jack Laugher i Jordan Houlden tracą medale

37
0

Laugher (29 l.) zdobył brąz wraz z Anthonym Hardingiem w biegu synchronicznym na 3 m i chciał dodać do swoich czterech medali olimpijskich, po zakwalifikowaniu się z trzecim najlepszym wynikiem.

Jednak jego wyzwanie zostało skutecznie zakończone błędem w trzecim nurkowaniu, kiedy znaczna przekroczenie rotacji spowodowało duży plusk, z głowami kolegów z drużyny na trybunach.

Nurkowanie zdobyło zaledwie 35,70 punktów, a Laugher spadł z czwartego na ósme miejsce.

Houlden spisał się solidnie przez cały wyścig, ale nie zagroził miejscom medalowym, kończąc wyścig ze stratą 72,65 punktu za Olverą.

Olvera traciła kolejne 29,80 punktów do drugiego w tabeli Wanga, a Xie spisał się znakomicie i został niespodziewanym zwycięzcą.

Po zdobyciu tytułu w Tokio 28-latek zrobił sobie dwuletnią przerwę, ukończył studia magisterskie i zajął się coachingiem.

Pod nieobecność Xie srebrny medalista Tokio 2020, Wang, zdobył trzy ostatnie tytuły mistrza świata.

Chiny ponownie będą zdecydowanymi faworytami do złota w piątkowym finale kobiet, który rozpocznie się o 14:00 czasu polskiego, ale Wielka Brytania ponownie ma dwie uczestniczki po tym, jak Yasmin Harper i Grace Reid przeszły do ​​półfinału.

Noah Williams, srebrny medalista biegu na 10 m w biegu synchronicznym z Tomem Daleyem, rozpoczyna swoją kampanię indywidualną w piątek rano w rundach eliminacyjnych o godzinie 09:00 czasu polskiego.