Strona główna Sporty Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024: Stany Zjednoczone pokonały Brazylię i awansowały do...

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024: Stany Zjednoczone pokonały Brazylię i awansowały do ​​półfinału

31
0

Stany Zjednoczone kontynuowały kampanię o piąty z rzędu złoty medal olimpijski, pokonując Brazylię 122:87 w ćwierćfinale mężczyzn.

Zwycięstwo seryjnych zwycięzców nie budziło wątpliwości, ponieważ do przerwy objęli prowadzenie 63-38.

Brazylia na krótko odrobiła straty po przerwie, wyprzedzając swoich przeciwników czterema punktami w trzeciej kwarcie.

Jednak zespół pełen talentów NBA dodał 28 punktów do 16 punktów Brazylii w ciągu ostatnich 10 minut i zapewnił sobie półfinał z Serbią w czwartek.

Serbowie rozpoczęli mecz od zwycięstwa po dogrywce nad Australią w ćwierćfinale.

Z wynikiem 92-92 na koniec czwartej kwarty Serbia wyprzedziła brązowych medalistów z Tokio 13-8 w pierwszej sesji dogrywki i zapewniła sobie zwycięstwo.

Srebrni medaliści z Tokio, Francja, w drugim półfinale zmierzą się z Niemcami, pokonując Kanadę 82:73.

Niemcy, które nigdy nie zdobyły olimpijskiego medalu w koszykówce, w ćwierćfinale pokonały Grecję 76:63.

W skład Team USA wchodzi 12 gwiazd NBA, czterech MVP NBA i sześciu mistrzów NBA, którzy łącznie mają na swoim koncie 11 występów olimpijskich i 10 złotych medali.