Strona główna Sporty Sergio Perez: Red Bull utrzymuje wiarę w Meksykanach pomimo pogorszenia formy

Sergio Perez: Red Bull utrzymuje wiarę w Meksykanach pomimo pogorszenia formy

37
0

Perez zajął siódme miejsce Niedzielne Grand Prix Belgii po starcie na drugim miejscu na starcie doradca Red Bulla ds. sportów motorowych Helmut Marko opisał Sky Germany jako „całkowicie załamujący się”.

Perez nie stanął na podium od kwietniowego czwartego wyścigu sezonu w Chinach. Po zajęciu czwartego miejsca w Miami na początku maja, trzykrotnie zajmował siódme miejsce, dwukrotnie ósme, raz 17. i dwukrotnie przechodził na emeryturę.

Słabe wyniki Pereza sprawiły, że Red Bull znalazł się pod presją w mistrzostwach konstruktorów – McLaren zmniejszył przewagę do zaledwie 42 punktów i obejmie prowadzenie przed końcem sezonu, jeśli utrzyma się obecne tempo zdobywania punktów.

Verstappen prowadzi w klasyfikacji kierowców z przewagą 78 punktów i wygrał siedem z 14 tegorocznych wyścigów.

Jednak w obliczu pogorszenia formy Red Bulla trzykrotny mistrz nie wygrał od czerwcowego Grand Prix Hiszpanii, pięć wyścigów temu.

Red Bull rozważał, czy zrezygnować z Pereza i zastąpić go Ricciardo lub kierowcą rezerwowym Liamem Lawsonem.

Zaledwie dwa miesiące temu Perez podpisał nowy kontrakt z zespołem, który ma utrzymać go w Red Bullu do końca 2026 roku.

Po wyścigu w Belgii wydawało się, że cierpliwość Pereza wobec ciągłych pytań o jego przyszłość się wyczerpała.

„W zespole dzieje się zbyt wiele i musimy się skupić na wielu rzeczach, więc nie możemy marnować energii na te wszystkie spekulacje” – powiedział.

„To ostatni raz, kiedy będę mówił o przyszłości. Żeby było jasne dla wszystkich, nie będę już więcej mówił. Nie będę już odpowiadać na pytania dotyczące przyszłości”.