Strona główna Sporty Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024: Szermierz Nada Hafez startuje w siódmym miesiącu ciąży

42
0

Rewelacja Hafeza nastąpiła zaledwie kilka godzin przed zdobyciem przez Tatjanę Smith pierwszego złotego medalu Afryki na Igrzyskach w Paryżu w 2024 r., gdy Południowoafrykanka zatriumfowała na 100 m stylem klasycznym kobiet.

27-latka najszybciej zakwalifikowała się do finału, a dobry drugi dystans zapewnił jej trzeci medal olimpijski w karierze w czasie jednej minuty i 5,28 sekundy na stadionie La Defense Arena.

„Dotarcie do miejsca, w którym jestem dzisiaj, zajęło mi całą wioskę” – powiedział Smith.

„Pływałem dla wszystkich, którzy byli przy mnie, którzy wierzyli we mnie, a także dla mojego kraju”.

Kowal zdobyła srebro na 100 m stylem klasycznym i złoto na 200 m stylem klasycznym w Tokio trzy lata temu, gdy rywalizowała pod panieńskim nazwiskiem Schoenmaker.

„Z każdego wyścigu zawsze można się czegoś nauczyć, a jeśli chodzi o Tokio, jedyną rzeczą, którą chciałam zmienić, było skupienie się na własnym wyścigu” – dodała.

„Dałem z siebie wszystko i jestem wdzięczny, że wychodzę ze złotym medalem”.

Smith z Johannesburga rozpocznie obronę tytułu na 200 m stylem klasycznym w środę rano.

Jednak rodak Peter Coetze, który w finale biegu na 100 m stylem grzbietowym mężczyzn, rozczarował się na basenie, mimo ustanowienia nowego afrykańskiego rekordu wynoszącego 52,58 sekundy.

Wcześniej w poniedziałek Alan Hatherly z Republiki Południowej Afryki zdobył brązowy medal w wyścigu przełajowym mężczyzn na rowerach górskich.

28-latek, który trzy lata temu w Tokio zajął ósme miejsce, przekroczył metę ze stratą 11 sekund. złoty medalista Tom Pidcock z Wielkiej Brytanii, i dwie sekundy za drugim w kolejności Victorem Koretzkym z Francji.

Republika Południowej Afryki prowadzi w tabeli medalowej Afryki trzeciego dnia igrzysk, zdobywając jedno złoto i dwa brązy.

Tunezja ma srebro od Fares Ferjani w sztafecie indywidualnej mężczyzn, a Mohamed Elsayed zdobył w niedzielę brąz dla Egiptu w sztafecie indywidualnej mężczyzn.