Strona główna Sporty Szkocja pokonała Urugwaj: Duhan van der Merwe ustanawia rekord próby

Szkocja pokonała Urugwaj: Duhan van der Merwe ustanawia rekord próby

39
0

Duhan van der Merwe mówi, że jest winien koledze z drużyny Kyle’owi Rowe’owi piwo po tym, jak został rekordzistą Szkocji w zdobyciu przyłożenia w zwycięstwie w Urugwaju.

Skrzydłowy z Edynburga przekroczył rekord Stuarta Hogga wynoszący 27 prób, pomagając Szkocji zakończyć tournee po Ameryce zaciętą walką. Zwycięstwo 31-19 w Montevideo.

Urodzony w Republice Południowej Afryki obrońca ustanowił nowy rekord wynoszący 28 meczów po rozegraniu zaledwie 41 meczów dla swojego adoptowanego kraju.

Został wypuszczony na wolność przez skrzydłowego Glasgow Rowe’a w połowie pierwszej połowy, aby ustanowić nowy rekord w punktacji i pomóc Szkocji odnieść czwarte zwycięstwo z rzędu na obcym terenie po raz pierwszy od 1927 roku.

„To niesamowite uczucie. Jednak Kyle bardzo mi to ułatwił. Miał wstęp i po prostu mi to dał” – powiedział 29-latek.

„To tylko pokazuje relacje, jakie mamy w składzie. Za to będę musiał postawić mu piwo”.

Próby Ewana Ashmana, Luke’a Crosbiego i Van der Merwe dały drużynie Gregora Townsenda wygodne prowadzenie na początku meczu, ale Santiago Alvarez i Filipe Etcheverry podwyższyli Urugwaj na przerwę na pięć punktów.

Gospodarze wyrównali po dośrodkowaniu Manuela Diany, ale próby Patricka Harrisona i Pierre’a Schoemana rozwiały strach przed szokiem.

Van der Merwe mówi, że letni tournee składający się z czterech meczów „był klasą”, a Szkocja „może wykorzystać” stuprocentowy rekord, z jakim drużyna Townsenda wróciła do domu.

„Urugwaj był zespołem, który był bardzo trudny do pokonania, po prostu nie odpuszczał i grał z wielką pasją” – dodał skrzydłowy brytyjskiej i irlandzkiej drużyny Lions.

„Byli bardzo dobrzy w pierwszej połowie, a my prawdopodobnie nie byliśmy w najlepszej formie – popełniliśmy wiele błędów.

„Wyszliśmy na drugą połowę i udało nam się nieco lepiej utrzymać piłkę i zdobyć kilka punktów na tablicy.

„Na koniec szczęśliwie udało nam się wygrać. To daje cztery punkty z czterech. Wyjechać z domu i wygrać z trudnym Urugwajem to coś niesamowitego”.

Szkocja w poprzednich meczach przekonująco pokonała Kanadę, Stany Zjednoczone i Chile, mimo że trener Townsend zostawił na trasie kilku starszych zawodników, takich jak Finn Russell.