Strona główna Sporty Chelsea 1:4 Celtic: Mistrzowie Szkocji wygrywają w meczu towarzyskim

Chelsea 1:4 Celtic: Mistrzowie Szkocji wygrywają w meczu towarzyskim

38
0

Celtic przegrał z Chelsea 4:1 w przedsezonowym meczu towarzyskim na stadionie Notre Dame w stanie Indiana.

Mistrzowie Scottish Premiership objęli prowadzenie po spokojnym finiszowaniu Matta O’Rileya po podaniu Grega Taylora, po czym O’Riley stał się dostawcą Kyogo Furuhashiego, aby podwoić przewagę przed przerwą.

Chelsea miała więcej posiadania piłki i oddała więcej strzałów na bramkę, ale nowy bramkarz Celticu, Kasper Schmeichel, był w imponującej formie, uniemożliwiając drużynie z Premier League powrót na boisko.

Celtic powiększył prowadzenie w 76. minucie, gdy Luis Palma wykorzystał pomyłkę w defensywie Roberta Sancheza i Benoita Badiashile’a i zdobył trzeciego gola.

Następnie Palma zaliczył asystę trzy minuty później, gdy Mikey Johnston strzelił pod Sancheza, dodając blasku bramce Celticu.

Christopher Nkunku z Chelsea pokonał z rzutu karnego rezerwowego bramkarza Celticu Viljamiego Sinisalo i otrzymał pocieszenie w końcówce meczu.

Sobotni wynik oznaczał, że Celtic podtrzymał swój ostatni wynik zwycięstwo z Manchesterem City zakończyć swoje tournée po USA kolejnym zwycięstwem nad przeciwnikiem z Premier League.

Chelsea nie wygrała jeszcze pod wodzą nowego menedżera Enzo Maresca, który dołączył do drużyny z Leicester City w czerwcu.

Mogli tylko zremisował 2:2 z nowicjuszem League One, Wrexham w środku tygodnia i w następnym meczu towarzyskim zmierzą się z meksykańską drużyną Club America.