Strona główna Sporty Raport Kick It Out 2023–24: Rekordowa liczba przypadków seksizmu, mizoginii i rasizmu...

Raport Kick It Out 2023–24: Rekordowa liczba przypadków seksizmu, mizoginii i rasizmu na rzecz organizacji charytatywnych

40
0


Organizacja antydyskryminacyjna Kick It Out twierdzi, że otrzymała rekordową liczbę zgłoszeń dotyczących dyskryminacji w sezonie 2023–2024, w związku ze wzrostem poziomu seksizmu, mizoginii i rasizmu.

W zeszłym sezonie na wszystkich poziomach angielskiej piłki nożnej zgłoszono 1332 incydenty, co oznacza wzrost o 32% w porównaniu z zeszłym sezonem i najwięcej, jakie kiedykolwiek odnotowała organizacja.

Zgłoszenia seksizmu i mizoginii wzrosły o 44% z 80 w latach 2022–2023 do 115 w zeszłym sezonie, podczas gdy wcześniej ich liczba wzrosła o ponad 400%.

Analiza języka stosowanego w tej formie dyskryminacji wykazała, że ​​64% kwestionowało miejsce kobiet w męskiej grze.

Rasizm pozostaje najczęściej zgłaszaną formą dyskryminacji, a w zeszłym sezonie liczba nadużyć na wszystkich poziomach wzrosła o 47%.

Przemoc na tle wiary wzrosła o 34%, podczas gdy 55% rasizmu skierowanego przeciwko konkretnym graczom dotyczyło osób pochodzących z Azji Wschodniej.

Ogółem w zeszłym sezonie zgłoszono 395 zgłoszeń „nadużyć wobec graczy”, w porównaniu z 277 w sezonie 2022–2023.

Prezes Kick It Out Sanjay Bhandari mówi, że „głęboko niepokojące” jest obserwowanie, „jak szybko rośnie liczba raportów”.

Uważa jednak, że obecnie panuje „większa świadomość procedur zgłaszania”, a wskaźnik liczby zgłoszeń organizacji charytatywnej rośnie piąty sezon z rzędu.

„Co zachęcające, w ostatnich latach obserwujemy surowsze kary za rasistowskie znęcanie się, w tym najsurowsze w historii wymierzone fanowi piłki nożnej uznanemu za winnego rasistowskiego znęcania się na meczu piłkarskim na początku tego sezonu” – dodał Bhandari.

Liczba zgłoszonych przypadków masowych skandowań o charakterze homofobicznym spadła z 43 w sezonie 2021–2022 do 17 w zeszłym sezonie, podczas gdy liczba zgłoszeń otrzymanych do organizacji charytatywnej na szczeblu lokalnym spadła o 24%, a w rozgrywkach zawodowych również o 9%.



Link źródłowy