Strona główna zdrowie Nowe badania pokazują, że zakłócające porządek dzieci mogą mieć mniejsze mózgi niż...

Nowe badania pokazują, że zakłócające porządek dzieci mogą mieć mniejsze mózgi niż ich dobrze wychowani koledzy z klasy

47
0


Nowe badanie wykazało, że destrukcyjne dzieci mogą mieć mniejsze mózgi niż ich dobrze wychowani koledzy z klasy.

Zamiast po prostu źle się zachowywać, te dzieci mają mniejsze obszary mózgu, które regulują ich zachowanie i emocje.

Naukowcy z Royal College of Psychiatrists odkryli, że młodzi ludzie, którzy kłamią, kradną, walczą, znęcają się i są okrutni wobec zwierząt, mają mniejszą powierzchnię w 26 z 34 obszarów mózgu.

Zachowanie destrukcyjne u dzieci nazywa się zaburzeniami zachowania i dotyka siedem procent chłopców i trzy procent dziewcząt w wieku od pięciu do dziesięciu lat.

Jak pokazują odkrycia opublikowane w czasopiśmie The Lancet Psychiatry, często jest to coś więcej niż tylko młodzieńczy bunt.

Nowe badanie wykazało, że destrukcyjne dzieci mogą mieć mniejsze mózgi niż ich dobrze wychowani koledzy z klasy.  Podstawowy obraz

Nowe badanie wykazało, że destrukcyjne dzieci mogą mieć mniejsze mózgi niż ich dobrze wychowani koledzy z klasy. Podstawowy obraz

Dzieci cierpiące na to zaburzenie miały mniejszą całkowitą powierzchnię zewnętrznej warstwy mózgu oraz ciała migdałowatego, hipokampa i wzgórza – a wszystko to pomagało regulować zachowanie.

Najwięcej zmian w mózgu stwierdzono u dzieci, które wykazywały niski poziom empatii, poczucia winy i wyrzutów sumienia.

Chociaż nadal nie wiadomo, co powoduje zmiany w obszarach mózgu u niewłaściwie zachowujących się dzieci, naukowcy twierdzą, że jest to spowodowane przeciwnościami losu i/lub maltretowaniem w dzieciństwie.

Rozmawiam z Czasygłówny autor, dr Yidian Gao, powiedział: „Wiemy bardzo niewiele o tym schorzeniu, nawet sądzimy, że może ono stanowić duże obciążenie dla rodzin i społeczeństw.

„Dostarcza jak dotąd najbardziej przekonującego dowodu na to, że zaburzenia zachowania są powiązane z powszechnymi różnicami strukturalnymi mózgu”.

Wynika z tego, że eksperci ostrzegają, że dzieci stają się coraz bardziej agresywne w szkole, ponieważ blokada spowodowała „opóźnienie w ich rozwoju społecznym i emocjonalnym” oraz stworzyła „tło strachu”.

Badanie zlecone przez BBC wykazało, że w tym roku jeden na pięciu nauczycieli został uderzony przez uczniów, a wielu z nich zgłosiło wzrost liczby brutalnych zachowań w porównaniu z sytuacją dwa lata temu.

Dzieci cierpiące na to zaburzenie miały mniejszą całkowitą powierzchnię zewnętrznej warstwy mózgu oraz ciała migdałowatego, hipokampa i wzgórza – a wszystko to pomagało regulować zachowanie.  Zdjęcie seryjne

Dzieci cierpiące na to zaburzenie miały mniejszą całkowitą powierzchnię zewnętrznej warstwy mózgu oraz ciała migdałowatego, hipokampa i wzgórza – a wszystko to pomagało regulować zachowanie. Zdjęcie seryjne

Z nowego badania wynika, że ​​w szkołach w całym kraju częściej zdarzały się plucie, przeklinanie, bójki, popychanie i rzucanie krzesłami.

Erica Bowen, dyplomowana psycholog coachingowa i dyplomowana psycholog sądowa, powiedziała MailOnline, że pandemia ograniczyła możliwości dzieci w zakresie rozwijania umiejętności społecznych.

Powiedziała, że ​​„izolacja” i „tło strachu” wywołane przez Covid prawdopodobnie będą miały wpływ na zdrowie psychiczne dzieci, prowadząc do „większego odgrywania ról”.

Dr Bowen dodał: „Badania pokazują, że w niektórych badaniach istnieje zauważalna różnica między umiejętnościami społecznymi dzieci, które podczas pandemii uczyły się online i twarzą w twarz. Wychodzenie z obostrzeń związanych z kwarantanną i pandemią oznacza, że ​​w przypadku niektórych dzieci następuje opóźnienie w rozwoju społecznym i emocjonalnym.

„Izolacja i podłoże strachu, a także wpływ na rodziny, które doświadczyły straty w tym czasie, prawdopodobnie będą miały również wpływ na zdrowie psychiczne dzieci, co z kolei wpływa również na zachowanie – często prowadząc do bardziej „odgrywających” zachowań.

„W przypadku niektórych dzieci prawdopodobnie istnieje pewien poziom traumy, której doświadczyły w wyniku pandemii, co może mieć również znaczenie dla ich zdolności do nawiązywania kontaktów z innymi, szczególnie w odniesieniu do regulacji emocji”.



Link źródłowy