Strona główna Sporty Cameron Norrie pokonał Józefa Kovalika w pierwszej rundzie szwedzkiego Open

Cameron Norrie pokonał Józefa Kovalika w pierwszej rundzie szwedzkiego Open

38
0

Brytyjczyk Cameron Norrie pokonał Jozefa Kovalika 7:6 (7-4), 6:4 w pierwszej rundzie szwedzkiego Open.

Zacięty pierwszy set, w którym żadnemu z graczy nie udało się wypracować sobie break pointa na glinie, zakończył się tie-breakiem.

Norrie objął prowadzenie 5-3 po strzale po rzucie Kovalika, a następnie zdobył swoje kolejne dwa punkty serwisowe, wygrywając tie-break i pierwszy set.

W drugim i szóstym gemie drugiego seta Brytyjczyk prowadził 40-15 po podaniu Słowaka, ale nie udało mu się wykorzystać żadnego z czterech break pointów, gdyż przeciwnik zdecydowanie trzymał się gry.

Jednak Norrie zwiększył presję przy wyniku 5:4, gdy Kovalik serwował, aby utrzymać się w meczu, a po podwyższeniu 40:0 zdobył swój drugi punkt meczowy i zapewnił sobie zwycięstwo w ciągu godziny i 35 minut.

„To było dość trudne. Na początku byłem dość zdenerwowany, nie grałem zbyt wiele na mączce prosto z Wimbledonu” – powiedział Norrie.

„To nie było łatwe, ale myślałem, że dobrze zarządzam swoim serwisem i rywalizuję naprawdę dobrze.

„W tie-breaku serwowałem niewiarygodnie dobrze, co pomogło mi przetrwać. Na koniec rozegrałem jedną z najlepszych partii meczu”.

Norrie zmierzy się z Rafaelem Nadalem w drugiej rundzie, jeśli hiszpański mistrz pokona Leo Borga ze Szwecji.