Strona główna Sporty Rainbow Laces: Manchester United porzucił plany dotyczące kurtki LGBTQ+ po tym, jak...

Rainbow Laces: Manchester United porzucił plany dotyczące kurtki LGBTQ+ po tym, jak zawodnik odmówił jej założenia

17
0


Manchester United porzucił plany noszenia kurtki wspierającej społeczność LGBTQ+ przed niedzielnym zwycięstwem nad Evertonem, ponieważ jeden z zawodników odmówił jej założenia.

Sportowiec, zewnętrzny powiedział obrońca Noussair Mazraoui odmówił wzięcia udziału w tej inicjatywie, powołując się na swoją wiarę muzułmańską.

United odmówiło potwierdzenia tożsamości zawodnika, gdy zwróciło się do niego BBC Sport. Agent Mazraouiego również odmówił komentarza.

Klub zwolenników LGBTQ+ Rainbow Devils stwierdził, że było to „wielkie rozczarowanie”.

Tęczowe opaski są noszone, gdy kluby Premier League okazują wsparcie dla włączenia osób LGBTQ+ do sportu, biorąc udział w charytatywnej kampanii Rainbow Laces organizowanej przez Stonewall.

Kapitan United Bruno Fernandes nosił tęczową opaskę podczas niedzielnego zwycięstwa 4:0 nad Toffees na Old Trafford.

„The Athletic” podał, że letni nabytek Bayernu Monachium za 15 milionów funtów powiedział kolegom z drużyny, że nie jest przygotowany na założenie takiego stroju. Następnie zespół zdecydował, że żaden zawodnik nie będzie go nosił, aby nie był postrzegany jako jedyny, który publicznie odmawia – twierdzi Athletic.

Zapytany o sytuację United wydał oświadczenie: „Manchester United wita fanów ze wszystkich środowisk, w tym członków społeczności LGBTQ+, i jesteśmy mocno zaangażowani w przestrzeganie zasad różnorodności i włączenia społecznego.

„Demonstrujemy te zasady poprzez szereg działań, w tym wsparcie dla naszego klubu kibiców Rainbow Devils oraz kampanie mające na celu uczczenie naszych fanów LGBTQ+ i zwalczanie wszelkich form dyskryminacji.

„Zawodnicy mają prawo do posiadania własnych, indywidualnych opinii, zwłaszcza dotyczących wiary, które czasami mogą różnić się od stanowiska klubu”.

Zespół United miał już na sobie strój rozgrzewkowy z tęczowym motywem, aby pokazać wsparcie społeczności LGBTQ+.



Link źródłowy