Strona główna Polityka Tak, ten wirusowy post na LinkedIn, który czytasz, został prawdopodobnie wygenerowany przez...

Tak, ten wirusowy post na LinkedIn, który czytasz, został prawdopodobnie wygenerowany przez sztuczną inteligencję

12
0


Teksty generowane przez sztuczną inteligencję są obecnie dostępne w całym Internecie. Wprowadzenie zautomatyzowanej prozy może czasami zmienić charakter witryny internetowej, na przykład wtedy, gdy ukochane publikacje zostaną zakupione i poddane przeglądowi w młynach treści AI. Innym razem jednak trudniej jest argumentować, że sztuczna inteligencja naprawdę cokolwiek zmieniła. Spójrzmy na przykład na LinkedIn.

Należąca do Microsoft witryna społecznościowa dla profesjonalistów biznesowych przyjęła sztuczną inteligencję, oferując nawet subskrybentom LinkedIn Premium dostęp do własnych, wewnętrznych narzędzi do pisania AI, które mogą „przepisywać” posty, profile i wiadomości bezpośrednie. Inicjatywa wydaje się działać: jak wynika z nowej analizy udostępnionej wyłącznie firmie WIRED przez startup Originality AI, zajmujący się wykrywaniem sztucznej inteligencji, ponad 54 procent dłuższych anglojęzycznych postów na LinkedIn prawdopodobnie zostało stworzonych przez sztuczną inteligencję. Tyle, że korporacyjny styl pisania sztucznej inteligencji na platformie może być trudny do odróżnienia od tekstów napisanych przez człowieka. Blogowanie liderów myśli.

Firma Originality przeskanowała próbkę 8795 publicznych postów na LinkedIn zawierających ponad 100 słów, opublikowanych w okresie od stycznia 2018 r. do października 2024 r. Przez pierwsze kilka lat wykorzystanie narzędzi do pisania AI na LinkedIn było znikome. Następnie na początku 2023 r. nastąpił znaczny wzrost. „Wzrost nastąpił wraz z pojawieniem się ChatGPT” – mówi dyrektor generalny Originality Jon Gillham. W tym momencie portal Originality stwierdził, że liczba postów prawdopodobnie generowanych przez sztuczną inteligencję wzrosła o 189 procent; od tego czasu się wyrównało.

LinkedIn twierdzi, że nie śledzi, ile postów w witrynie zostało napisanych lub edytowanych za pomocą narzędzi AI. „Mamy jednak solidne mechanizmy obronne, które pozwalają proaktywnie identyfikować treści niskiej jakości oraz dokładne lub prawie identyczne zduplikowane treści. Kiedy wykryjemy takie treści, podejmujemy działania, aby nie były one szeroko promowane” – mówi Adam Walkiewicz, dyrektor ds. „trafności kanałów” w LinkedIn. „Postrzegamy sztuczną inteligencję jako narzędzie, które może pomóc w przejrzeniu wersji roboczej lub rozwiązaniu problemu z pustą stroną, ale najważniejsze są oryginalne przemyślenia i pomysły, którymi dzielą się nasi członkowie”.

LinkedIn służy do znajdowania nowej pracy i utrzymywania kontaktu z byłymi współpracownikami, co oznacza, że ​​jest to stosunkowo stabilna platforma mediów społecznościowych. Ale w ostatnich latach rozwinęła własną sieć wpływowcyi jest zaskakująco popularne z pokoleniem Z, w tym nastolatki. Podobnie jak wszędzie indziej w Internecie, również na LinkedIn ludzie pragną uwagi, a start-upy zdały sobie sprawę, że można zarobić pieniądze, pomagając ludziom powiększać grono odbiorców. Istnieje chałupniczy przemysł AI LinkedIn komentarz I generatory postów aby pomóc osobom nastawionym na karierę w tworzeniu treści, które olśnią potencjalnych szefów lub potencjalnych klientów. Zamiast spędzać cztery minuty na zastanawianiu się, jakim tonem pogratulować byłemu współpracownikowi awansu, zamiast tego wyczarować wygenerowane algorytmicznie wyróżnienie zajmuje teraz cztery sekundy.

Jednak użytkownicy LinkedIn, którzy rozmawiali z WIRED, twierdzą, że podczas łączenia swoich postów na LinkedIn bardziej polegają na ogólnych modelach dużych języków, niż zawracają sobie głowę specjalistycznymi narzędziami sztucznej inteligencji. Autorka treści Adetayo Sogbesan twierdzi, że używa narzędzia Claude firmy Anthropic do tworzenia wstępnych wersji postów, które tworzy w imieniu klientów z branży technologicznej. „Oczywiście później trzeba jeszcze dużo edytować” – mówi, ale chatbot nadal „pomaga mi zaoszczędzić mnóstwo czasu”.



Link źródłowy