Strona główna zdrowie Przyprawiający o mdłości powód, dla którego NIGDY nie powinieneś używać suszarki do...

Przyprawiający o mdłości powód, dla którego NIGDY nie powinieneś używać suszarki do rąk w publicznej toalecie

17
0


Naukowiec ujawnił obrzydliwy powód, dla którego nigdy nie należy używać suszarki do rąk w publicznej toalecie i zawsze zamiast niej wybierać ręcznik papierowy.

Eksperyment przeprowadzony przez naukowca z Devon Science na TikTok ujawnia, ile bakterii czai się w maszynach, które są rozpylane na świeżo umytych dłoniach.

Film, który zgromadził 4,7 miliona wyświetleń, pokazuje naukowca umieszczającego szalkę Petriego pod suszarką i zbierającego wyrzucone przez nią bakterie.

Aby był to rzetelny test, zebrała także bakterie z atomosfery w swoim laboratorium i pozostawiła obie próbki na noc.

Następnego dnia na szalce Petriego z zarazkami suszarki do rąk wykazano obecność różnych bakterii i grzybów nakrapianych na płytce – w postaci białych, żółtych i czarnych smug.

Jednakże naczynie, którym machano w powietrzu – naśladując wytrząsanie rąk do sucha – pozostało całkowicie przejrzyste.

Przyznała, że ​​dlatego unika suszarek do rąk i zamiast tego woli używać ręczników papierowych lub wycierać ręce do sucha.

Eksperyment przeprowadzony przez naukowca z Devon Science na TikTok (na zdjęciu) ujawnia, ile bakterii czai się w maszynach, a które są rozpylane na świeżo umytych dłoniach

W filmie, który w serwisie społecznościowym zgromadził 4,7 miliona wyświetleń (na zdjęciu), widać naukowca włączającego suszarkę nad szalką Petriego, aby dowiedzieć się, jakie bakterie wyrosną

Eksperyment przeprowadzony przez naukowca z Devon Science na TikTok ujawnia, ile bakterii czai się w maszynach, a które są rozpylane na świeżo umytych dłoniach. W filmie, który zgromadził 4,7 miliona wyświetleń w serwisie społecznościowym, widać naukowca włączającego suszarkę nad szalką Petriego, aby dowiedzieć się, jakie bakterie wyrosną

W następnej części eksperymentu Devon Science wycierała szalkę Petriego papierem toaletowym, którym wcześniej osuszała ręce.

Chociaż na tej suszarce do rąk rozwijało się również wiele różnych bakterii, było ich znacznie mniej niż w suszarce do rąk.

Na koniec przetarła wewnętrzny otwór wentylacyjny suszarki, który był tak brudny, że wacik zrobił się czarny.

Wyniki ponownie pokazały, że szalka Petriego była pełna różnych rodzajów bakterii, podobnych do robaków wydobywających się z dmuchawy.

Po zaskakujących wynikach Devon Science powiedział: „Teraz wiem, skąd pochodzą bakterie. W rzeczywistości żyją wewnątrz maszyny”.

Chociaż badacz laboratoryjny nie ujawnił, jakie konkretnie bakterie zostały wychwycone, wcześniejsze badania wykazały, że w publicznych toaletach czają się bakterie E. coli, zapalenia wątroby i bakterie znajdujące się w odchodach.

Poprzednie badania sugerowały również, że suszarki do rąk mogą wyzwalać bakterie na dłoniach, gdy zasysają one otaczające je powietrze, w którym mogą pozostawać mikroorganizmy.

Naukowiec porównał bakterie bezpośrednio z suszarki do rąk, z powietrza w toalecie i z otworu wlotowego suszarki. Odkryła, że ​​najwięcej bakterii znajdują się na płytkach suszarki

Naukowiec porównał bakterie bezpośrednio z suszarki do rąk, z powietrza w toalecie i z otworu wlotowego suszarki. Odkryła, że ​​najwięcej bakterii znajdują się na płytkach suszarki

Jeden 2018 badanieprzez naukowców z University of Connecticut i Quinnipiac University sprawdziło, czy suszarki do rąk na gorące powietrze w publicznych toaletach wysysają bakterie z powietrza i wyrzucają je na świeżo umyte ręce.

Naukowcy wystawili szalkę Petriego na działanie gorącego powietrza z łazienkowej suszarki do rąk na 30 sekund.

Zidentyfikowali aż 254 kolonie bakterii kiełkujących wewnątrz doniczki.

Następnie do suszarek do rąk przymocowali wysokowydajne filtry cząstek stałych (HEPA), aby zapobiec przedostawaniu się bakterii z powietrza przez suszarkę.

Kiedy powtórzyli test, okazało się, że ilość bakterii w naczyniach spadła o 75 procent.

Sugerowało to, że większość bakterii rozpylanych z suszarek do rąk pochodziła z powietrza w publicznej toalecie.



Link źródłowy