Strona główna Polityka „Venom 3” osiągnął najniższy wynik w historii trylogii komiksowej w weekend otwarcia...

„Venom 3” osiągnął najniższy wynik w historii trylogii komiksowej w weekend otwarcia – 51 milionów dolarów

26
0



Venom: Ostatni taniec” jest numerem 1 pod względem sprzedaży biletów, ale film komiksowy znacznie odbiegał od oczekiwań.

Trzecia i ostatnia odsłona serii antybohaterów Marvela firmy Sony, prowadzonej przez Toma Hardy’ego, zarobiła zaledwie 51 milionów dolarów w 4125 kinach w Ameryce Północnej. Studia Rival szacują, że ostateczna wartość weekendu wyniesie poniżej 50 milionów dolarów. Ta sprzedaż biletów jest znacznie niższa od prognoz wynoszących 65 milionów dolarów i znacznie niższa niż poprzednie dwie części „Venom” z 2018 r., które osiągnęły cenę 80 mln dolarów, i „Venom: Let There Be Carnage” z 2021 r., których otwarcie osiągnęło ówczesny rekordowy poziom 90 dolarów. milion. Sony wierzy, że pojedynek World Series pomiędzy drużynami Yankees i Dodgersami trzymał widzów w domu w sobotę i niedzielę, mimo że Nowy Jork i Los Angeles były dwoma największymi rynkami dla „Venoma 3”.

Pomimo powolnego startu w Ameryce Północnej, trzeci „Venom” cieszy się dużym zainteresowaniem międzynarodowej publiczności. Spinoff „Spider-Mana” zarobił za granicą 124 miliony dolarów, a globalny start wyniósł 175 milionów dolarów.

Produkcja „Ostatniego tańca” kosztowała 120 milionów dolarów, nie licząc ogólnoświatowych wysiłków marketingowych. To znacznie mniej niż w przypadku większości filmów o superbohaterach, takich jak „Deadpool i Wolverine” czy „Joker: Folie à Deux”, z których każdy kosztuje ponad 200 milionów dolarów. Ponieważ jednak właściciele kin zachowują mniej więcej połowę sprzedaży biletów, trzeci „Jad” musi utrzymać się na dużym ekranie po premierze, aby uzasadnić tę cenę. Po znacznie większych premierach pierwszy „Venom” zarobił na całym świecie 856 milionów dolarów, a „Let There Be Carnage” przekroczył 500 milionów dolarów na całym świecie.

Ta seria nigdy nie była ulubienicą krytyków, a najnowsza część nie jest wyjątkiem z 37% na Rotten Tomatoes. Jednak fani również mogą być zmęczeni serią, ponieważ widzowie przyznali filmowi ocenę „B-” w serwisie CinemaScore, co stanowi najniższą ocenę z trylogii. Kelly Marcel, autorka scenariusza dwóch pierwszych filmów, wyreżyserowała trójkę PG-13, w której Hardy wciela się w dziennikarza śledczego Eddiego Brocka i jego nieświadomego pomocnika i pasożyta Venoma, obaj uciekający ze swoich światów.

„Był to krok w dół pod względem treści, co było boleśnie oczywiste dla widzów już na podstawie samych zwiastunów” – mówi Jeff Bock, analityk w Exhibitor Relations. „Fani superbohaterów chcą, aby stawka była coraz wyższa z każdą kolejną odsłoną – to po prostu nie miało miejsca w przypadku „The Last Dance”.

Według Comscore, po jaśniejszym niż oczekiwano październiku, ogólne zyski ze sprzedaży biletów pozostają o 11,4% w stosunku do tego samego poziomu w 2023 r. i 26,8% w porównaniu z 2019 r. Większość dużych wytwórni nie chciała wypuszczać filmu w okolicach wyborów, dlatego jedynymi tytułami w kalendarzu na nadchodzące tygodnie będzie „Here” Sony, słabo oceniony dramat w reżyserii Roberta Zemeckisa, w którym występują cyfrowo odmłodzone wersje Toma Hanksa i Robin Wright (1 listopada) oraz bożonarodzeniowa komedia Amazona „Red One” z Dwayne’em „The Rock” Johnsonem w roli szefa ochrony Świętego Mikołaja (15 listopada). W przeciwnym razie nie będzie kolejnego filaru, który mógłby uratować stan kin, aż do premiery „Gladiator 2” i „Wicked” 22 listopada, a następnie „Moana 2” 27 listopada.

„Moviegoing powraca do swojego zapadniętego stanu. „Joker 2” pozostawił dziurę, a „Venom 3” jej nie wypełnia” – mówi David A. Gross, który prowadzi firmę konsultingową Franchise Entertainment Research. „Obecnie nie ma większego impetu”.

W tym celu „Joker: Folie à Deux” spadł na 12. miejsce w czwarty weekend premiery, zbierając ponure 600 000 dolarów w 1243 kinach. Kontynuacja wartego miliardy dolarów hitu z 2019 roku „Joker” stała się kontynuacją katastrofa kasowa z 57,8 mln dolarów w kraju i 201,1 mln dolarów na całym świecie. Dla porównania, oryginalny „Joker” pozostawał w pierwszej dwójce przez pięć tygodni i zarobił 335 milionów dolarów w kraju i 21,07 miliarda dolarów na całym świecie. Kontynuacja Warner Bros., budżetowana na 200 milionów dolarów, nie zbliży się nawet do tych przychodów, a w kinach może stracić od 150 do 200 milionów dolarów.

Kolejna nowość, thriller w reżyserii Ralpha Fiennesa „Conclave”, otworzył się powyżej oczekiwań i zajął 3. miejsce z kwotą 6,5 miliona dolarów z 1753 kin. Edward Berger („Wszystko cicho na froncie zachodnim”) wyreżyserował „Konklawe”, trzymający w napięciu dramat rozgrywający się w Watykanie, opowiadający o wyborze nowego papieża – który niesie ze sobą tajemnice, które mogą wstrząsnąć fundamentami Kościoła. Focus Features nabyło krajowe prawa do filmu PG, który ma solidne recenzje i ma nadzieję znaleźć się w wyścigu o Oscary. Widzom spodobał się także „Conclave”, który uzyskał ocenę „B+” w serwisie CinemaScore. Kupującymi bilety byli głównie starsi mężczyźni – 77% osób w wieku powyżej 35 lat i 54% identyfikowało się jako mężczyźni.

„To bardzo dobry początek dla dramatu z nagrodami” – mówi Gross. „Kościół katolicki zapewnia nieskończoną ilość dramatycznego materiału filmowego”.

W pozostałych rankingach sprzedaży krajowej thriller wytwórni Paramount „Smile 2” spadł na drugie miejsce z kwotą 9,6 mln dolarów, co oznacza spadek o 59% w porównaniu z debiutem. Kontynuacja filmu „Uśmiech” z 2022 r., z kategorią R, która w zeszły weekend osiągnęła szczyt sprzedaży, przyniosła do tej pory 40,7 mln dolarów w Ameryce Północnej i 83 mln dolarów na całym świecie. Kosztował 28 milionów dolarów i stanie się rentowny, choć nie tak udany jak oryginał, który zarobił 105 milionów dolarów w Ameryce Północnej i 217 milionów dolarów na całym świecie.

„Dziki robot” wytwórni Universal i DreamWorks Animation spadł na 4. miejsce z wynikiem 6,2 miliona dolarów w piąty weekend premiery. Dobrze oceniany film familijny utrzymuje się na rynku sprzedaży biletów przy minimalnych spadkach z tygodnia na tydzień, gromadząc dotychczas 111 milionów dolarów w kraju i 232 miliony dolarów na całym świecie.

Żałosny dramat romantyczny A24 „Żyjemy w czasie” pozostał na piątym miejscu z wynikiem 4,8 miliona dolarów, a jednocześnie trafił do 1939 kin. Film, w którym Andrew Garfield i Florence Pugh wcielili się w rolę młodej pary żyjącej w niegodnych pozazdroszczenia okolicznościach, zarobił dotychczas solidne 11,7 miliona dolarów.

Tymczasem nagrodzony Złotą Palmą film Seana Bakera „Anora” znalazł się w pierwszej dziesiątce z kwotą 867 142 dolarów z zaledwie 34 miejsc, co przekłada się na solidne 25 504 dolarów na lokalizację. Neon nabył prawa do filmu w Cannes i będzie nadal poszerzał zasięg filmu „Anora” – komicznego spojrzenia na egzotyczną tancerkę i prostytutkę, która poślubia syna rosyjskiego oligarchy, aż do jesieni aż do sezonu nagród.



Link źródłowy