Strona główna Polityka Telefony AT&T i T-Mobile z blokadą reklamacyjną są w rzeczywistości dobre

Telefony AT&T i T-Mobile z blokadą reklamacyjną są w rzeczywistości dobre

63
0


T-Mobile i AT&T twierdzą, że amerykańskie organy regulacyjne powinny zrezygnować z planu wymagania odblokowywania telefonów w ciągu 60 dni od aktywacji, twierdząc, że blokowanie telefonów w sieci operatora umożliwia dostarczanie konsumentom tańszych telefonów. „Jeśli Komisja narzuci jednolitą politykę odblokowania, to konsumenci, a nie dostawcy, stracą najwięcej” – napisał T-Mobile w oświadczeniu Zgłoszenie 17 października z Federalną Komisją Łączności.

Proponowana zasada cieszy się poparciem grup konsumenckich, które twierdzą, że zapewni ona użytkownikom większy wybór i obniży ich koszty. T-Mobile był krytykowany za blokowanie telefonów nawet na rok, co uniemożliwia korzystanie z telefonu w sieci konkurencji. T-Mobile twierdzi, że zasada odblokowania na 60 dni „konsumenci ryzykują utratę dostępu do korzyści płynących z bezpłatnych lub mocno dotowanych telefonów, ponieważ propozycja zmusiłaby dostawców do ograniczenia oferty ich najbardziej atrakcyjnych telefonów”.

Jeśli proponowana zasada zostanie wprowadzona w życie, „T-Mobile szacuje, że na przykład jego klienci na kartę przedpłaconą dotacje dotacje zostaną zmniejszone o 40–70% zarówno w przypadku urządzeń z niższej, jak i wyższej półki, takich jak Moto G, Samsung A15 i iPhone 12” – powiedział przewoźnik. „Nakaz odblokowania telefonu również pozostawiłby dostawcom niewielki wybór i musiałby ograniczyć swoją ofertę telefonów do tańszych i często mniej wydajnych telefonów”.

T-Mobile i inni przewoźnicy odpowiadają na wezwanie do publicznego komentowania, które rozpoczęło się po zatwierdzeniu przez FCC a Zawiadomienie o proponowanym stanowieniu przepisów (NPRM) większością 5–0 głosów. Komisja FCC proponuje „wymagać od wszystkich dostawców bezprzewodowych usług mobilnych odblokowywania telefonów 60 dni po aktywacji telefonu konsumenta u dostawcy, chyba że w ciągu 60 dni dostawca usług ustali, że telefon został zakupiony w wyniku oszustwa”.

Kiedy w lipcu 2024 r. FCC zaproponowała zasadę 60-dniowego odblokowania, agencja skrytykował T-Mobile za blokowanie telefonów na kartę na rok. NPRM wskazało, że „T-Mobile niedawno wydłużył okres blokady dla jednej ze swoich marek, Metro by T-Mobile, ze 180 dni do 365 dni”.

T-Mobile polityka twierdzi, że operator odblokuje urządzenia mobilne w ramach abonamentu na kartę tylko wtedy, gdy „minie co najmniej 365 dni od aktywacji urządzenia w sieci T-Mobile”.

„Kupiłeś telefon, powinieneś mieć możliwość zaniesienia go do dowolnego dostawcy” – powiedziała przewodnicząca FCC Jessica Rosenworcel, gdy FCC zaproponowała tę zasadę. „Niektórzy dostawcy już tak działają. Inni nie. W rzeczywistości niektórzy ostatnio wydłużyli czas oczekiwania klientów, aż będą mogli odblokować swoje urządzenie nawet o 100 procent”.

Polityka blokowania T-Mobile bardziej uciążliwa

Dyrektorzy T-Mobile, którzy również twierdzą, że FCC nie ma uprawnień do narzucenia proponowanej zasady, spotkali się w zeszłym tygodniu z urzędnikami FCC, aby wyrazić swoje obawy.

„T-Mobile z pasją zdobywa klientów na całe życie i wyjaśnił, w jaki sposób zasady odblokowywania telefonów przynoszą naszym klientom ogromne korzyści” – stwierdził przewoźnik w swoim wniosku złożonym po spotkaniu. „Nasze zasady pozwalają nam zapewnić dostęp do szybkiego mobilnego Internetu szerokopasmowego w ogólnokrajowej sieci 5G za pośrednictwem telefonów, które są bezpłatne lub objęte dużymi rabatami od sugerowanej przez producenta ceny detalicznej. Zasady odblokowywania T-Mobile są przejrzyste i nie ma absolutnie żadnych dowodów na szkodę konsumenta wynikającą z tych zasad. Obecne zasady odblokowywania telefonów T-Mobile pomagają także T-Mobile w walce z kradzieżami telefonów i oszustwami popełnianymi przez wyrafinowane, międzynarodowe organizacje przestępcze.



Link źródłowy