Strona główna Sporty Northern Ireland Open: Numer jeden na świecie Judd Trump wygrywa w Belfaście

Northern Ireland Open: Numer jeden na świecie Judd Trump wygrywa w Belfaście

12
0

Czterokrotny zwycięzca Judd Trump awansował do 1/8 finału Northern Ireland Open po zwycięstwie 4:2 nad Matthew Seltem w Waterfront Hall w Belfaście.

Aktualny mistrz, który w pierwszej rundzie wybielił Ishpreeta Singha Chadhę, wziął pierwszą bramkę przeciwko Seltowi, po czym tracił 2:1.

Selt miał dobrą okazję w czwartej kwarcie, aby zwiększyć presję, ale numer jeden na świecie Trump wypracował serię 74, aby wyrównać.

Następnie 35-latek wykorzystał kolejne dwie klatki, aby umówić się na randkę z Johnem Higginsem lub Barrym Hawkinsem w trzeciej rundzie, a wynik 141 przypieczętował zwycięstwo, co dało mu przerwę w turnieju na drugie stulecie.

W pozostałych wtorkowych meczach drugiej rundy Chińczyk Tian Pengfei pokonał Roberta Milkinsa 4:1, a Louis Heathcote z taką samą przewagą wyprzedził Jimmy’ego Robertsona, a były mistrz świata Stuart Bingham zwyciężył 4:0 z Markiem Davisem.

We wtorkowych meczach kończących pierwszą rundę mistrz świata Kyren Wilson przestraszył się Davida Grace’a i zapewnił sobie miejsce w finałowej 32.

Wilson miał 80-punktową przerwę w drodze do prowadzenia 3:0, ale został wyrównany, po czym zdominował decydującą część meczu i wygrał 4:3.