Strona główna Sporty Northern Ireland Open: Mark Allen imponuje zwycięstwem w pierwszej rundzie

Northern Ireland Open: Mark Allen imponuje zwycięstwem w pierwszej rundzie

10
0

Mark Allen rozpoczął swoje starania o trzeci tytuł Northern Ireland Open w ciągu czterech lat od pokonania w pierwszej rundzie Chińczyka Liu Hongyu 4:0.

Numer trzy na świecie zachwycił kibiców w Waterfront Hall w Belfaście, uzyskując przewagę 71 punktów, aby wygrać pierwszą bramkę i podwyższyć na 2:0 dzięki przewadze 76 w kolejnej.

Następnie zawodnik z Antrim zajął jeszcze lepsze trzecie miejsce i zakończył imponujący pokaz wbijania, łącząc serię 70 punktów, aby przypieczętować zwycięstwo.

Neil Robertson rozpoczął swoje starania o zostanie pierwszym zawodnikiem, który wygrał wszystkie cztery wydarzenia z serii Home Nations, pokonując szkockiego Graeme Dotta 4:3 w powtórce finału Mistrzostw Świata z 2010 roku.

Robertson wygrał pierwszą klatkę, po czym Dott odpowiedział i zapewnił sobie drugą przerwę różnicą 94.

Australijczyk wyglądał, jakby miał kontrolę nad trzecią tercją, ale załamał się w 58. minucie, gdy nie trafił w prostą czerwoną kartkę, pozwalając swojemu szkockiemu przeciwnikowi wyrwać bramkę po wybiciu na 52. sekundy.

Robertson miał zaledwie 16 punktów przewagi w czwartej klatce, kiedy wpuścił Dotta do gry, ale mistrz świata z 2006 roku nie był w stanie tego wykorzystać, a seria 54 punktów Australijczyka wyrównała mecz.

W piątej kwarcie gracze mieli po 40 punktów, a w piątej kwarcie ostatecznie zwyciężył Robertson, a kolejną pozycję zajął Dott z 76-punktową przerwą, zanim mistrz English Open przekroczył linię mety.