Strona główna Sporty Mistrzyni olimpijska Cassandre Beaugrand zdobywa pierwszy tytuł mistrza świata w triathlonie

13
0

Wynik został opóźniony po tym, jak brytyjska drużyna złożyła protest w związku z rolą, jaką odegrał marszałek na skuterze wodnym w korygowaniu kierunku Beaugranda podczas pływania.

Potter zdobyłaby drugi tytuł mistrza świata, gdyby jej francuska rywalka została zdyskwalifikowana, ale po odrzuceniu protestu musiała zadowolić się drugim miejscem w klasyfikacji generalnej.

32-letni Brytyjczyk, który zdobył brązowy medal olimpijski na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, w końcówce wyścigu wskoczył na srebrny medal i ostatecznie wyprzedził Francuza Lombardiego, który również był trzeci w klasyfikacji generalnej, z 12 sekundową przewagą.

Czwarta w tabeli Holland (38 l.), która zdobyła tytuł mistrza świata w 2018 r., dopiero niedawno wróciła do sportu po przerwie spowodowanej narodzinami pierwszego dziecka.

„Zawsze mówiłam, że chcę wrócić do poziomu, na którym byłam przed urodzeniem dziecka, czyli mniej więcej w pierwszej dziesiątce” – powiedziała po dobrym biegu, po zdobyciu czwartego miejsca.

„Jestem więc tym absolutnie zachwycona. Jest lepiej, niż mogłam sobie wyobrazić. Po raz ostatni wróciłam do dużych dziewcząt. Bardzo się cieszę, że mam to już za sobą”.

Brytyjka Olivia Mathias zajęła 14. miejsce, 2 minuty i 47 sekund za zwycięzcą Beaugrandem, a jej koleżanki z drużyny Jessica Fullagar były na 16. miejscu, Kate Waugh na 19., a mistrzyni świata z 2020 r. Georgia Taylor-Brown uplasowała się na 21. miejscu.

W niedzielę 20 października BBC będzie transmitować pełną relację z wyścigu elity mężczyzn.