Strona główna Sporty Premiership: Newcastle Falcons 24-18 Exeter Chiefs – podwójne zwycięstwo Jamiego Blamire’a

14
0

Coś musiało ustąpić pomiędzy dwiema walczącymi ze sobą drużynami – Exeter przystąpiło do meczu po najgorszym początku w Premiership, a Falcons byli bez zwycięstwa przez 581 dni, czyli aż do marca 2023 roku.

Początkowo wyglądało na to, że to gospodarze osłabną, gdy Chiefs szybko rozpoczną grę, a Feyi-Waboso wykończył mocnym ruchem od lewej do prawej strony w rogu już po czterech minutach.

Newcastle, dalekie od opadnięcia ramion, wkroczyło w grę i po tym, jak Josh Hodge przegapił trudną konwersję z prawego skrzydła, wkrótce wyszli na prowadzenie.

Exeter, zmuszony do cofnięcia się nie przez szybkie przełamanie linii, ale przez własne błędy, ostatecznie zaczął się desperacko bronić, gdy Falcons próbowali zbliżyć się do linii.

Van der Walt w końcu znalazł drogę do bramki w 18. minucie, a Grayson dołożył dodatki i objął prowadzenie.

Chiefs na krótko odzyskali inicjatywę po dwóch rzutach karnych od Hodge’a i podwyższyli na 11-7, ale brak dyscypliny spowodował, że w pierwszej godzinie gry stracili 13 rzutów karnych.

Po pół godzinie Blamire po raz pierwszy spróbował, po uderzeniu i uderzeniu prostytutki wbijającej się w dwóch napastników pięć metrów dalej, Falcons wyszli na prowadzenie.

Exeter było przez cały czas swoim największym wrogiem.

Richard Capstick zobaczył żółtą kartkę za wejście na boisko z pozycji spalonej tuż przed przerwą i choć Exeterowi udało się zablokować Newcastle, gdy ten był poza grą, wysiłek zdawał się wymowny, gdy w drugiej kwarcie Falcons weszli silniej do ataku.

Blamire przez chwilę atakował, a kiedy Grayson dodał gola z 30 metrów i było 24-11, kibice gospodarzy zaczęli wierzyć.

Exeter sprawił jednak, że pocili się do samego końca, a Hodge wykończył ruch na całej długości boiska i popisał się świetną konwersją na lewym skrzydle.

Jednak przy różnicy sześciu punktów, dośrodkowanie, gdy Exeter próbował rozpocząć ostatnie uderzenie z własnych 22 punktów, zakończyło się ostatnim gwizdkiem.