Strona główna Sporty Mistrzostwa Świata w Triathlonie Para: Brytyjczycy Dave Ellis i Luke Pollard przypieczętowali...

Mistrzostwa Świata w Triathlonie Para: Brytyjczycy Dave Ellis i Luke Pollard przypieczętowali potrójny sukces

7
0

Brytyjczyk Dave Ellis i przewodnik Luke Pollard zdobyli potrójną koronę paratriathlonu, zdobywając złoto na Mistrzostwach Świata Paratriathlon w Hiszpanii.

Para, która na początku tego roku zdobyła złoto na Igrzyskach Paraolimpijskich i Mistrzostwach Europy, odniosła zwycięstwo w męskich zawodach PTV1 w Torremolinos, a Ellis zdobył swój siódmy tytuł mistrza świata.

Ellis (38 l.) i 33-letni Pollard byli drudzy po pływaniu, ale objęli prowadzenie w połowie sesji rowerowej i ukończyli wyścig prawie minutę przed Francuzem Thibautem Rigaudeau i jego przewodnikiem po oderwaniu się podczas biegu.

W kategorii PTS3 doszło do poważnego zamieszania, gdy Brytyjczyk Henry Urand w swoim debiucie w Mistrzostwach Świata zdobył tytuł mistrza świata z przewagą 50 sekund.

22-latek tracił do prowadzenia po przepłynięciu 750 m ponad 10 minut, ale schodząc z roweru tracił zaledwie 48 sekund do srebrnego medalisty paraolimpijskiego i ówczesnego lidera Maxa Gelhaara.

Urand objął prowadzenie w biegu i utrzymał kontrolę, odnosząc imponujący sukces, a na drugim miejscu uplasował się złoty medalista paraolimpijski Daniel Molina.

Na tym brytyjska gorączka medalowa się nie skończyła, ponieważ Claire Cashmore i Lauren Steadman dodały odpowiednio srebro i brąz do zdobyczy Wielkiej Brytanii w wyścigu PTS5 kobiet.

Cashmore dobiegł ponad minutę za Amerykanką Grace Norman, a Steadman był trzeci, co było powtórzeniem podium z Igrzysk Paraolimpijskich w Paryżu.