Strona główna Sporty Walia 22-16 Jamajka: Gospodarze wracają zwycięsko po powrocie z testu

Walia 22-16 Jamajka: Gospodarze wracają zwycięsko po powrocie z testu

9
0

Minęło osiem lat, odkąd męska reprezentacja narodowa ostatni raz grała w południowej Walii.

Zaczęli niepokojąco, tracąc bramkę w ciągu pięciu minut i tracąc przy okazji Antrobusa.

Obrońca Yorku, który niedawno wrócił po poważnej kontuzji więzadła krzyżowego przedniego, doznał kontuzji kolana, gdy Jones-Bishop prześlizgnął się przez wślizg i zdobył bramkę otwierającą.

Chwilę później Jamajka podwoiła prowadzenie, gdy kopnięcie Kierana Rusha wymknęło się Mike’owi Buttowi, a Young rzucił się na drugą próbę.

Young, skrzydłowy Sydney Roosters, brat Anglika Dom Younga, był jedynym zawodnikiem spoza Wielkiej Brytanii w drużynie Jamajki, w której znalazło się ośmiu debiutantów.

Wśród nowych Reggae Warriors znaleźli się Darius Carter z Huddersfield, Jayden Dayes z Rochdale i Isaac Coleman z Yorku, który niedawno zastąpił Jamesa Woodburna-Halla.

Rush Huddersfielda wyprowadził Jamajkę na dalsze prowadzenie po rzucie karnym pod koniec pierwszej połowy, po czym Wales najpierw wyrównał sytuację, a następnie uderzył po obu stronach przerwy.

Williams, przedłużając swój walijski rekord swoim 36. występem w teście, pobiegł do kopnięcia kapitana Elliota Keara, po czym zastępujący go Worthington przewrócił się z bliskiej odległości.

Sam Bowring również był blisko, a Jamajka na początku drugiej połowy straciła rozgrywającego Rusha z powodu kontuzji i zgubiła drogę.

Billy Walkley wykonał oszałamiający wślizg, broniąc przyłożenia, pozbawiając Cartera poziomu punktacji, zanim jego praca nóg i umiejętności obsługi dały początek pierwszej z trzech walijskim próbom w ciągu ośmiu minut.

Clarke, Dudson i Fozard dośrodkowali z bliskiej odległości, podczas gdy Wales trzymał się podstawowego planu gry, po czym dobre odbicie dało Hudson-Lettowi dobrą szansę w końcówce dla gości.