Strona główna Sporty Exeter Chiefs: Rob Baxter ostro krytykuje „przerażający” proces podejmowania decyzji po porażce...

Exeter Chiefs: Rob Baxter ostro krytykuje „przerażający” proces podejmowania decyzji po porażce w Bristolu

5
0

Szef Exeter Chiefs Rob Baxter twierdzi, że decyzje niektórych jego zawodników były „przerażające”. Porażka 40-35 u siebie z Bristol Bears w Sandy Parku.

Chiefs prowadzili 32-12, po czym w 65. minucie Dan Frost został ukarany karą za grzechy, a Bristol strzelił trzy próby w ciągu czterech minut i wywróciło losy meczu do góry nogami.

Porażka oznacza, że ​​Exeter rozpoczęło sezon Premiership najgorzej w historii, po przegraniu wszystkich czterech meczów otwarcia.

Minęło 10 lat, odkąd drużyna Baxtera ostatni raz przegrała cztery mecze ligowe z rzędu, przygotowując się do piątkowego wieczornego meczu z dolnym zespołem Newcastle Falcons.

„To było trochę przerażające, oglądać nas po tym, jak otrzymaliśmy żółtą kartkę” – Baxter powiedział BBC Radio Devon.

„Nie chodzi tylko o to, że źle poradziliśmy sobie z zarządzaniem żółtymi kartkami, doprowadzając ciała do awarii, których nie potrzebowaliśmy, ale tak naprawdę zaczęliśmy tracić odbiory.

„Budujesz mur z 13 zawodników, być może zostawiasz jednego z tyłu.

„To naprawdę ważne, aby jako pierwszy zawodnik, któremu przeżyjesz, dokończyć swój wślizg. Może tam rywalizować nie więcej niż jeden zawodnik, a ty znów staniesz na nogi i będziesz gotowy do ponownego działania.

„Po prostu nie mogliśmy tego zrobić i to było trochę przerażające.

„Niektórzy chłopcy będą patrzeć i przysięgam, że powiedzą mi: «Naprawdę nie wiem, co zrobiłem».

„Mieliśmy zawodników, którzy przestawali być naszymi ostatnimi obrońcami i wkraczali, aby wpaść w kłopoty, które Bristol już wygrał, a potem po prostu schodzili na zewnątrz, aby strzelić gola.

„Niektóre z nich są prawie głupie, ale nie zamierzamy się ruszać, jeśli nie weźmiemy za to odpowiedzialności”.