Strona główna Sporty Aryna Sabalenka pokonała Coco Gauff i awansowała do finału Wuhan Open w...

Aryna Sabalenka pokonała Coco Gauff i awansowała do finału Wuhan Open w Chinach

5
0

Gauff, która pokonała Sabalenkę i wygrała US Open 2023, po wczesnej przerwie objęła prowadzenie 4:2 w drugim secie, kontynuując formę z pierwszego seta.

Jednak gra serwisowa Gauff nagle się załamała, pozwalając białoruskiej numer dwa na świecie notować kolejne przełamania, wygrywając cztery gemy z rzędu i wygrywając drugiego seta.

W decydującej fazie gra serwisowa Gauffa uległa dalszemu pogorszeniu, a złość Amerykanina, że ​​nie obejrzał meczu, groziła przelaniem się na zespół.

Sabalenka, która nigdy nie przegrała w Wuhan, przedłużyła swoją zwycięską passę do siedmiu gemów z rzędu, wygrywając trzy pierwsze gemy trzeciego seta,

Gauff pokazała swoją odporność, wygrywając cztery z pięciu następnych i wyrównała na 4-4.

Jednak po tym, jak Sabalenka utrzymała swój serwis, Gauff popełnił podwójny błąd w punkcie meczowym i zapewnił zwycięstwo byłej numer jeden na świecie.

„Coco to niesamowita zawodniczka” – powiedziała Sabalenka.

„W przeszłości stoczyliśmy wiele trudnych bitew. Ona jest w świetnej formie i wiedziałem, że przed tym meczem będzie ciężko i że będę musiał naprawdę ciężko pracować, aby zwyciężyć.

„Kilka błędów z jej strony i poczułem, że prawdopodobnie nadal mam szanse”.