Strona główna Sporty Obrońca tytułu Humphries dociera do półfinału World Grand Prix

Obrońca tytułu Humphries dociera do półfinału World Grand Prix

14
0

Obrońca tytułu Luke Humphries pokonał zwycięzcę sezonu 2021 Jonny’ego Claytona 3:1 i awansował do półfinału World Grand Prix w Leicester.

Numer jeden na świecie, Humphries, zaczął mocno, ale został remisowy do stanu 1:1, a następnie wykonał fenomenalny checkout z wynikiem 146, po czym odzyskał siły po dwóch meczach przegrywających i wygrał trzeciego seta, zanim przypieczętował swoje zwycięstwo.

„To najbardziej zdenerwowany, jaki czułem od długiego, długiego czasu” – Humphries powiedział Sky Sports.

„Ciężko jest grać z przyjaciółmi, ale po prostu się zdenerwowałem. To naprawdę nie jest w moim stylu. Jest szansa, aby ponownie wygrać, ale może za bardzo się staram. Jonny miał tam pecha, prawdopodobnie mógł mieć trzeciego seta, to 146 zmieniło wszystko.

„Staram się dążyć do więcej i osiągnąć doskonałość, ale jestem bardzo szczęśliwy, że wciąż tu jestem. Czasami trzeba liczyć na szczęście”.

Humphries zmierzy się z Ryanem Joyce’em w meczu do trzech zwycięstw w ostatnich czterech spotkaniach po tym, jak 39-latek kontynuował dobrą passę w rozgrywkach, wygrywając 3:2 z czwartym rozstawionym Robem Crossem.

Cross, który w swoim debiucie w 2018 roku zdobył mistrzostwo świata, wygrał pierwszego seta, wykonując 11 rzutek, ale potem przegrał dwa kolejne, zanim zremisował.

Jednak Joyce ukarał chybienia przeciwnika w decydującym momencie o zarezerwowaniu jego pierwszego występu w półfinale.

Tymczasem Belg Mike de Decker pokonał dwukrotnego mistrza Jamesa Wade’a 3:0 w piątkowym meczu otwarcia w wysokiej jakości rywalizacji, która rozstrzygała się w każdym secie.

W sobotę zmierzy się teraz z Joe Cullenem lub Dimitrim van den Berghem.