Strona główna Sporty Wyniki World Grand Prix Darts 2024: Obrońca tytułu Luke Humphries dociera do...

Wyniki World Grand Prix Darts 2024: Obrońca tytułu Luke Humphries dociera do ćwierćfinału

5
0

Aktualny mistrz Luke Humphries zapewnił sobie miejsce w ćwierćfinale World Grand Prix w Leicester.

29-letni numer jeden na świecie pokonał Niemca Ricardo Pietreczko 3:1, zdobywając 180 punktów, co pozwoliło mu zdobyć 130 punktów i wygrać ważny trzeci set.

Rob Cross, który pokonał ulubieńca przed turniejem Luke’a Littlera w swoim pierwszym meczupo raz pierwszy w historii dotarł do półfinału dzięki zwycięstwu 3:1 nad Martinem Schindlerem.

Jonny Clayton, zwycięzca roku 2021, po przegranej z Rossem Smithem 3:1 pokonał Rossa Smitha 3:1, ale wicemistrz roku 2022 Nathan Aspinall odpada po porażce 3:2 z Ryanem Joyce’em.

Po porażce Littlera w pierwszej rundzie, obaj zwyciężyli Michael van Gerwen i Michael Smith zaskakujące wyjścia w pierwszej rundzie we wtorek.

Humphries, który 12 miesięcy temu świętował swój pierwszy tytuł w rankingach telewizyjnych zwycięstwem nad Gerwynem Pricem, musiał walczyć od seta i dwóch nóg straty, aby w meczu pierwszej rundy pokonać zwycięzcę turnieju Masters Stephena Buntinga.

W środę kontynuował obronę tytułu dzięki znakomitemu zagraniu w trzecim secie, po tym jak Pietreczko wyrównał i widząc zwycięstwo, umówił się na spotkanie z Claytonem.

Mecze drugiej rundy kończą się w czwartek, a Gary Anderson – pokonując Smitha numer dwa na świecie – zmierzy się z Mikiem de Deckerem o 19:00 czasu polskiego.

Mistrz Walii z 2020 r. Price zmierzy się z dwukrotnym zwycięzcą Jamesem Wade’em, mistrz Irlandii Północnej z 2017 r. Daryl Gurney zmierzy się z Joe Cullenem, a dwukrotny wicemistrz Dave Chisnall zmierzy się z Dimitrim van den Berghem w konkursach do trzech zwycięstw.

Wszystkie cztery ćwierćfinały odbywają się w piątek, przed zakończeniem turnieju w weekend.