Strona główna Sporty Wuhan Open: Erika Andreeva pokonuje siostrę Mirrę; Gauff i Sabalenka przechodzą

Wuhan Open: Erika Andreeva pokonuje siostrę Mirrę; Gauff i Sabalenka przechodzą

12
0

Erika Andreeva pokonała swoją wyższą w rankingu młodszą siostrę Mirrę w pierwszym zawodowym spotkaniu pomiędzy dwójką utalentowanego rodzeństwa, dzięki któremu dotarła do finałowej 16-stki na Wuhan Open.

Od tego czasu rosyjska para stała się pierwszymi siostrami, które zagrały ze sobą w głównym meczu WTA Serena Williams pokonała starszą siostrę Venus na Top Seed Open w Kentucky w sierpniu 2020 r.

20-letnia Erika zwyciężyła 6:3, 6:1 z 17-letnią Mirrą, a teraz o miejsce w ćwierćfinale zmierzy się z szóstą na świecie włoską Jasmine Paolini.

Mirra, 16. rozstawiona, powiedziała przed spotkaniem, że ona i Erika zgodziły się podzielić nagrodę pieniężną z drugiej rundy konkursu, niezależnie od wyniku.

Półfinalistka French Open Mirra została w zeszłym tygodniu najmłodszą zawodniczką, która znalazła się w pierwszej dwudziestce od 2006 roku dzięki awansowi do ćwierćfinału China Open w Pekinie.

Jednak pomimo tego, że była faworytką w walce z Eriką, która zajmuje 70. miejsce na świecie, Mirra słusznie przewidziała, że ​​konfrontacja z siostrą będzie „koszmarem”.

Erika w pięciu występach w Wielkim Szlemie nie zdołała jeszcze przejść dalej niż druga runda, ale dzięki szczęśliwemu losowaniu w głównym losowaniu w Wuhan stanęła na wysokości zadania w starciu ze swoim młodszym rodzeństwem.

Już przerażona „stresującą” perspektywą zmierzenia się z przeciwnikiem, który zna się na grze od podszewki, Mirra przełamała pierwszy serwis i prowadziła 3-1.

Erika zareagowała jednak zdecydowanie, wypracowując trzy przełamania z rzędu po pięciu meczach z rzędu i wygrywając pierwszego seta.

Erika, wicemistrzyni French Open juniorek w 2021 r., przedłużyła tę serię meczów bez odpowiedzi do ośmiu, obejmując prowadzenie w drugim secie z prowadzeniem 3:0, po czym uzyskała kolejną przerwę na drodze do imponującego zwycięstwa w trzecim secie punkt meczowy.