Strona główna Sporty Alisson: Bramkarz Liverpoolu będzie pauzował co najmniej przez miesiąc z powodu kontuzji

11
0

Oczekuje się, że bramkarz Liverpoolu Alisson będzie pauzował co najmniej do połowy listopada z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego.

Reprezentant Brazylii doznał kontuzji podczas sobotniego wygranego 1:0 meczu z Crystal Palace i po 79 minutach został zastąpiony przez Vitezslava Jarosa.

Liverpool nie spodziewa się, że Alisson wróci przed kolejną przerwą reprezentacyjną, która odbędzie się w dniach 11–19 listopada po rundzie ligowej.

Wcześniej liderzy Premier League zmierzą się w meczach najwyższej klasy z Chelsea, Arsenalem, Brighton i Aston Villą, a także z RB Lipsk i Bayerem Leverkusen w Lidze Mistrzów oraz z Brighton w Carabao Cup.

Caoimhin Kelleher opuścił mecz w Palace z powodu choroby, ale oczekuje się, że zastąpi Alissona na bramce.

„Więc jest całkiem jasne, że on [Kelleher] jest numerem dwa” – powiedział menadżer Liverpoolu Arne Slot po meczu na Selhurst Park.

„W przeciwnym razie ostatnim razem, gdy Alisson doznał kontuzji, zagrałbym z Vitem, ale grałem z Caoimhinem. Caoimhin jest więc numerem dwa i spisał się naprawdę dobrze”.

Kelleher zastąpił Alissona, gdy 32-latek miał przerwę we wrześniu, grając podczas ligowego zwycięstwa z Bournemouth i zwycięstwa w Pucharze Ligi przeciwko West Ham.

Pierwszy mecz Liverpoolu po listopadowej przerwie międzynarodowej odbędzie się 24 listopada w Southampton, a następnie zmierzy się z Realem Madryt, Manchesterem City, Newcastle United i lokalnym rywalem Evertonem.